Çözüldü Vbs Dosyasını Makro Koduna Dönüştürme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

hakki83

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
32 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar

Ekteki dosya makro ayarlarını ve geliştirici makro ayarlarını etkin hale getiren, çok pratik bir vbs dosyasıdır.

Bu kodları makro koduna dönüştürebilir miyiz?

Ekli dosyalar

Çözüm
Makro ayarları değiştirilmeden makroyu nasıl çalıştıracaksınız, ben anlayamadım.

Bence vbs dosyasını NOT DEFTERİ ile açıp, en sondaki MsgBox satırını iptal edin/silin veya
mevcut mesajı "artık excel belgesini açabilirsiniz" gibi bir cümleyle değiştirin.

vbs+excel belgesini birlikte gönderip, alıcıya önce vbs'nin çift tıklanmasını belirtirsiniz olur biter.

Ayrıca bu tür (vbs - wscript) işlemlerin yapılmamasını önermeliyim, riskli işler.
Hocam sağ olunuz, birçok yere makrolu dosyalar gönderiyorum. Ve makro ayarlarını telefonla mesajla değil de, bu dosyanın içindeki kodları, excel dosyasının açılışına koymayı düşünmüştüm.

Dolayısıyla yukarıdaki kodlarla bu işi yaptırtmak biraz daha zor olacaktır.

Teşekkürler değerli hocamız.

Makro ayarları değiştirilmeden makroyu nasıl çalıştıracaksınız, ben anlayamadım.

Bence vbs dosyasını NOT DEFTERİ ile açıp, en sondaki MsgBox satırını iptal edin/silin veya
mevcut mesajı "artık excel belgesini açabilirsiniz" gibi bir cümleyle değiştirin.

vbs+excel belgesini birlikte gönderip, alıcıya önce vbs'nin çift tıklanmasını belirtirsiniz olur biter.

Ayrıca bu tür (vbs - wscript) işlemlerin yapılmamasını önermeliyim, riskli işler.

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Site Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
3