Çözüldü Userform Eklendikten Sonra Hatalı Yapılan Işlem

Akif59

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Personel Servis Planı Sayfasında
Giriş Yapan ve Çıkış Yapan Personel sayısı arasındaki fark konrol edilip hangi güzergahta fark var ise L Sütunu (X) leniyor. bu sütunun başlığı HATA
bu başlık B Sütununda listelenen güzargal listesinin içine geliyor.Problemin çözümü için desdek riça ediyorum

Sorun userform ile kayıt işlemi güncelleme ve temizleme kodları oluşturulduktan sonra oluştu userformdan vaz geçmek istemiyorum
Problemin çözümü için desdek riça ediyorum

Ekli dosyalar

Hatanın tam olarak ne olduğunu anlayamadım, anlatımınızda eksiklikler var.
Userformun eklenmesiyle birlikte bu problemlerin çıkmasını bağdaştıramadım.
'Sayfanın aktif olması durumu'nda devreye giren bir makro var; sorununuz bu makro kodundan kaynaklanıyor olabilir.

Hatanın tam olarak ne olduğunu anlayamadım, anlatımınızda eksiklikler var.
Userformun eklenmesiyle birlikte bu problemlerin çıkmasını bağdaştıramadım.
'Sayfanın aktif olması durumu'nda devreye giren bir makro var; sorununuz bu makro kodundan kaynaklanıyor olabilir.
Sayın @okutkan dosyayı yedek almıştım userform kodları yazılmamış halinde bu sorun yok ona bağladım hatalıda olabilirim
sorunu yine özetleycek olursak Personel Servis Planı Sayfasında B Sütununda diğer sayfalrdaki güzergahlar listeniyor.
Bu listenin içine Personel Servis Planı Sayfasında L sunu başlığı HATA ismininde B sütununda listelemesi

userform çok güzel oldu hatta beklentimin üstünde oldu böyle bir şey için vaz geçmek istemiyorum

Ben herhangi bir hata göremedim. Dikim sayfasında 38 adet işaretlenmemiş hücreden dolayı ana sayfanızda hatalı gösterilen giriş çıkış farkları vardı. Boş olan yerlere işaretleme yaptıktan sonra ana sayfadaki hatalı gösterimlerin hepsi kalktı.

Ekli dosyalar

Sayın @okutkan
dosyanın Ne Sizin nede ömer hocanım destek verdiği işlemlerde bir hata yok B sütununda listelenen Güzergahlarımın içinde HATA isimli bir güzergah var osa benim böyle bir güzergahım yok. bunu L sütun başlığından çekiyor.

Koddaki sorunu buldum, dediğiniz gibi userformdan sonra meydana gelmiş :)

Sayfa isminde hata almamak için, sayfanızın ismindeki boşlukları _ (alttan tire) ile değiştirdiğim çin eski kodunuzdaki koşul iptal olmuş.

Eski kodunuzda bulunan If Sh.Name <> "Personel Servis Planı" Then koşulundaki sayfa isminde boşluklar bulunuyor.
Şuan ki sayfa ismi "Personel_Servis_Planı" şeklinde yazılı.
Yukarıda belirttiği koşuldaki sayfa ismini şuanki sayfa ismine göre değiştirirseniz sorun kalmayacak.

Koddaki sorunu buldum, dediğiniz gibi userformdan sonra meydana gelmiş :)

Sayfa isminde hata almamak için, sayfanızın ismindeki boşlukları _ (alttan tire) ile değiştirdiğim çin eski kodunuzdaki koşul iptal olmuş.

Eski kodunuzda bulunan If Sh.Name <> "Personel Servis Planı" Then koşulundaki sayfa isminde boşluklar bulunuyor.
Şuan ki sayfa ismi "Personel_Servis_Planı" şeklinde yazılı.
Yukarıda belirttiği koşuldaki sayfa ismini şuanki sayfa ismine göre değiştirirseniz sorun kalmayacak.
Sayın @okutkan
Yerli yersiz yorduk sizi elinize sağlık desdeğiniz için teşekkür ederim.

Konuyu başlatan
Yıllık Forum Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
7