M

Çözüldü Textboxta enterle commandbutton çalışması

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan murat60
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

murat60

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
merhaba userformumda 1 textbox ve 1 commandbutton var textboxa veri girişi yaptım butona tıklayıp kodu çalıştırıyorum. Mause dokunmadan textboxuma veri girişimi yaptıktan sonra entere bastığımda önce commandbuttona fokuslanıyo, tekrar enter dediğimde buton çalışıp işlevini yapıyo. İstediğim ilk enterde butona basılmış gibi işlem yapması.

Foruma hoşgeldiniz @murat60 .

Sorularınız örnek belgeler üzerinden sorarsanız daha hızlı sonuca ulaşmanız kolaylaşır.
Örnek belge özellikleriyle ilgili, yeterli açıklama cevaplarımın altındaki İMZA bölümünde var, okuyunuz.

.

Foruma hoşgeldiniz @murat60 .

Sorularınız örnek belgeler üzerinden sorarsanız daha hızlı sonuca ulaşmanız kolaylaşır.
Örnek belge özellikleriyle ilgili, yeterli açıklama cevaplarımın altındaki İMZA bölümünde var, okuyunuz.

.
Ömer bey yapılacak işim aslında oldukça basit bir olay sizin için commandbuttona tıkladığımda butonun yapacağı işler değil istediğim, oralar hep tamam. şöyle düşünün butona tıkladığımda eğerki textboxta misal 123 yazıyosa belirlediğim bir sayfaya gitsin değilse userfomu kapatsın, buralarda problemim yok. sadece butona mousla tıklamak yerine textboxa verimi girdikten sonra klavyeden entere bastığımda butona tıklamış gibi olayın çalışması. ben entere bastığımda dediğim gibi önce butona odaklanıyo 2. basmamda buton işlevini yapıyo tıklanmış gibi. dosya karışık kafa karıştırmaya gerek yok diye düşündüm. saygılar

@murat60

Bilgisayarımda sorun olduğu için deneme şansım yok.

Örnek belge olmadığına göre mantık olarak benim düşüncem;
TextBox_Exit olayında CommenButton_Click kodunu çağırmak (aşağıdaki gibi)

Şayet CommandButton başka işlemler için gerekli değilse;
CommandButton_Click kod blokundaki işlemler/kodlar,
TextBox_Exit olayının içerisine de alınabilir.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(7 satır)

.

@murat60

Bilgisayarımda sorun olduğu için deneme şansım yok.

Örnek belge olmadığına göre mantık olarak benim düşüncem;
TextBox_Exit olayında CommenButton_Click kodunu çağırmak (aşağıdaki gibi)

Şayet CommandButton başka işlemler için gerekli değilse;
CommandButton_Click kod blokundaki işlemler/kodlar,
TextBox_Exit olayının içerisine de alınabilir.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(7 satır)

.

leguminosea ve ömer baran hocam çok teşekkür ederim, istediğim buydu, emeğinize sağlık​