M

Çözüldü Textboxta Ay Yıl Yazarak Tarih Süzme

mertatakan3838

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Değerli arkadaşlar combobox ile tablo başlıklarına göre listboxa veri getirtiyorum. Yapmak istediğim listemdeki tarihleri combobox ile listboxa getirdiğimde, textboxa ay ve yıl yazarak verileri süzdürüp saydırmak. Bu işlemi sistem dili Türkçe ve İngilizce olan bilgisayarlarda çalışacak şekilde nasıl uyarlayabiliriz. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. Not: Çalışmadaki veri sayfası gizli konumdadır.

Ekli dosyalar

Merhaba @mertatakan_3838 .
Umarım yanlış düşünmedim.

-- Text1_Change kodunda kırmızı satırların arasına yeşil oan satırları ekleyin.
-- Aşağıdaki ikinci kodu da UserForma ait kod bölümüne ekleyin.

Combobox'ta, Başlama veya Kimlik Tarihi seçeneği seçiliyken Text1'in içine
7 karakter olarak, 08.2023 veya 05/2019 gibi AY-YIL bilgisini yazdığınızda istenilen işlem gerçekleşir.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(9 satır)
VBA:
(26 satır)

7 karakter olarak, 08.2023 veya 05/2019 gibi AY-YIL bilgisini yazdığınızda istenilen işlem gerçekleşir.

VBA:
(9 satır)
VBA:
(26 satır)
Ömer hocam sistem dili Türkçe olan bilgisayarda denedim tam istediğim gibi çalışıyor. Sistem dili İngilizce olan bilgisayarda deneme şansım olmadı inşallah orda da aynı sonucu alırım. Tekrardan çok teşekkür ederim

VBA:
(9 satır)
VBA:
(26 satır)
Ömer hocam makro gayet güzel çalışıyor tekrardan çok teşekkür ederim. Yalnız şöyle bir sorunla karşılaştım. Verileri ay ve yıl olarak süzdürdükten sonra listbox3 ün click olayı çalışmıyor ve bu sebeple verileri süzdürdükten sonra textboxlara ilgili verileri aktaramıyorum. Buna bir çözüm bulabilirsek çok iyi olacak hocam. Saygılar

@mertatakan_3838
Bu konu sayfasındaki örnek belgenizde UserForm'un kod bölümünde zaten ListBox3_Click kodları yok.
Hangi kodları kullandığınızı da bilemiyorum.

Tarih arama kodlarının uygulandığı, içerisinde Listbox_Click kodlarının da olduğu örnek belgenizin son halini eklerseniz iyi olur.
Belki de tüm kodların yeniden ele alınması gerekir, bilemiyorum.

.

@mertatakan_3838
Bu konu sayfasındaki örnek belgenizde UserForm'un kod bölümünde zaten ListBox3_Click kodları yok.
Hangi kodları kullandığınızı da bilemiyorum.

Tarih arama kodlarının uygulandığı, içerisinde Listbox_Click kodlarının da olduğu örnek belgenizin son halini eklerseniz iyi olur.
Belki de tüm kodların yeniden ele alınması gerekir, bilemiyorum.

.
Örnek Dosya

Ekli dosyalar

Ömer hocam sistem dili Türkçe olan bilgisayarda denedim tam istediğim gibi çalışıyor. Sistem dili İngilizce olan bilgisayarda deneme şansım olmadı inşallah orda da aynı sonucu alırım. Tekrardan çok teşekkür ederim
Ömer hocam sistem dili İngilizce olan bilgisayarda deneme yaptığımda bu hatayı aldım. Buma bir çözüm bulabilirmiyiz acaba(Hata satırı:bas = DateValue("01." & Text1.Text))

Ekli dosyalar

• deneme .xlsm
    deneme .xlsm
    350.4 KB · Görüntüleme: 3
  • Untitled.webp
    Untitled.webp
    37.2 KB · Görüntüleme: 3