Çözüldü Textbox ile arama yapma enter yaparak

slymnytm

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Sn. İlgililer;

Ekli dosyada gösterildiği gibi textbox içerisine yazılan değeri enter tuşuna basarak arama yapmak istiyorum daha önceden btn ye bağlı olarak yapmıştım ama zaman sıkıntısına neden olduğundan dolayı direk entere bastığımda yazan değeri bulsun istiyorum (ctrl+F) gibi açılır değil sayfanın üzerinde sabit arama alanı oluşturmak istiyorum.

Saygılarımla.

Ekli dosyalar

Textbox1' in keydown olayına alttaki kodu yazın.. Msgbox yerine filtreleme kodunuz nasılsa onu yapıştırınız..

VBA:
You must log in to view content
(5 satır)
Selman Bey;

Vakit ayırıp dönüş yaptığınız için teşekkür ederim lakin sormak istediğim farklıydı daha detaylı dosyayı ekliyorum sizlere zahmet müsait olursa ilgilenebilir misiniz?

Saygılarımla.

Ekli dosyalar

Tüm kodları ve yazılanları unutalım şöyle söyleyeyim

Textbox içerisine yazdığım değeri (harf/rakam) "C12:D200" aralığında bulmak istiyorum.

Bunun için nasıl bir kod yazılmalıdır.

Dosyada buttona bağlı çalışan eski kodu vermişsiniz. O aynı şekilde kalsın. KeyDown eventinden button_click eventini çağıracağız:
Verdiğiniz kod B:C sütününda arama yapıyor, hem sicil, hem isim girebilirsiniz yani..

CPP:
You must log in to view content
(5 satır)

Sn. Selman Bey;

Dediğinizi denedim lakin olmadı ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Saygılarımla.
@Slymnytm , 3 numaralı cevap ekindeki belgeyi indirip, mevcut TextBox1_KeyDown kod blokunu silip,
bunun yerine Sayın @Selman 'ın verdiği kodu yapıştırdıktan sonra Textbox'a bir şeyler yazıp ENTER tuşuna bastığımda,
doğal olarak herhangi bir soruna rastlamadım ve sorunsuz sonuç aldım . (y)
(tabii ki belgedeki CommandButtonaARA_Click kod bloku belgede duracak)

Sorunlu dediniz dosyayı paylaşıp ne yaptığınızda, hangi durumdayken hata aldığınızı açıklarsanız bakılır elbet.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
10