Çözüldü Tekrar Eden Veriyi Şarta Göre Silme

cnrclk07

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar aranızda yeniyim. Yeni yenide kod yazmaya başladım. Bir kaç yerde takıldım yardımlarınızı bekliyorum.

Rakip analizi yaptığım bir excelde ürün isimlerini aynı olduğunda satırı sildiriyorum. Fakat bazı ürünlerde isim aynı fiyatın farklı olduğunu gördüm. Örnek vermek gerekirse

Ürün adıFiyatı
Kalem118
Kalem118
Kalem220
Kalem222
yukarıdaki tabloda ben ürün adına göre sildirdiğim için kalem1 de sorunsuz çalışıyor fakat kalem2 de fiyat farklı aslında bunu görmek istiyorum. yani şarta bağlayarak yapmak istiyorum hem isimleri aynı olsun hem fiyatları aynı olsun aşağıda yazmış olduğum kodu bırakıyorum nasıl düzenleme yapmam lazım yardımlarınızı bekliyorum.

Kod:
You must log in to view content
(9 satır)

Merhabalar aranızda yeniyim. Yeni yenide kod yazmaya başladım. Bir kaç yerde takıldım yardımlarınızı bekliyorum.

Rakip analizi yaptığım bir excelde ürün isimlerini aynı olduğunda satırı sildiriyorum. Fakat bazı ürünlerde isim aynı fiyatın farklı olduğunu gördüm. Örnek vermek gerekirse

Ürün adıFiyatı
Kalem118
Kalem118
Kalem220
Kalem222
yukarıdaki tabloda ben ürün adına göre sildirdiğim için kalem1 de sorunsuz çalışıyor fakat kalem2 de fiyat farklı aslında bunu görmek istiyorum. yani şarta bağlayarak yapmak istiyorum hem isimleri aynı olsun hem fiyatları aynı olsun aşağıda yazmış olduğum kodu bırakıyorum nasıl düzenleme yapmam lazım yardımlarınızı bekliyorum.

Kod:
(9 satır)
Merhaba,
İlgili satırı aşağıdaki gibi değiştirip deneyiniz.

Kod:
(1 satır)

@cnrclk07
Forma hoş geldiniz.
Sorularınızı örnek belge üzerinden sorarsanız çözüme daha hızlı ulaşırsınız.

Har neyse;
-- verilen koddaki For b = 1 To 15 ... Next döngüsü ne için vardır bilemiyorum.
-- veriler F ve G sütununda yer alıyor ve birinci satırdan başlıyorsa, aşağıdaki kod istenileni yapar.

VBA:
(7 satır)

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar