C

Çözüldü Tekrar Eden Veriyi Tari̇he Göre Silmek

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan cnrclk07
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

cnrclk07

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar;
Kendim rakip firmaların datasını tuttuğum bir veri tabanı yapmaya çalışıyorum. Örnek dosyayı ekte iletiyorum.
TarihÜrün GrubuÜrün AdıFiyatı
10.05.2022kırtasiyekalem13
10.05.2022kırtasiye silgi17
11.05.2022kırtasiyekalem15
11.05.2022kırtasiyesilgi18
11.05.2022yeniurunkalem15

Kısaca yukarıdaki tabloyu ilk ayın 10'unda doldurduğum için tekrar eden verileri sildiğinde problem olmuyor. Fakat ertesin gün tabloyu doldurduğumda tekrar eden verileri silince yeni eklemiş olduğum 3 satır silinmiş oluyor sadece ayın 10'undaki veriler kalıyor. Burada yapmak istediğim veriyi eklediğimde makroyu çalıştıracağım için bugünün tarihindekiler arasında tekrar eden verilerin silinmesi yani 11.05.2022 tarihinde yeniurun grubunda kalem olduğu için tekrara düşüyor o yüzden bunun silinmesi gerekiyor.

Ekli dosyalar

@cnrclk07

Örnek belgedeki verilere göre, şu iki satırın durumu ne olacak?
B sütunu da kontrol edilecek midir? Bu iki satırdan biri (hangisi) silinecek mi?

11.05.2022​
kırtasiyekalem
15​
11.05.2022​
yeniürünkalem
15​

Merhabalar Sn. @cnrclk07
Bir önceki konunuzda Sn. @PriveT Hocamın paylaştığı ve çözüm olarak işaretlediğiniz koda ek olarak;
-- Grubu farklı, ürün adı ve fiyatı aynı olan kayıtların silinmesi için ekte paylaştığım dosyadaki kodları kullanabilirsiniz.
İşlem sonunda, Grup bilgisi dikkate alınmadığı için Sarı renk ile işaretlediğiniz kayıtlar kalır.Ekli dosyayı görüntüle benzerSil.xlsm

Ekli dosyalar

• exceldestek_tarih_kontrolu.webp
    exceldestek_tarih_kontrolu.webp
    21.5 KB · Görüntüleme: 1
Moderatörün son düzenlenenleri:
@Ömer BARAN @AhmetRasim üstadlarım,
Doğru anladıysam A&C&D birleşiminin tekrarları silinecek.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

veya

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

gibi.
Ama benim kod bilgim 0 gibi. Uygulamada sonuç alamadım.

@cnrclk07

Örnek belgedeki verilere göre, şu iki satırın durumu ne olacak?
B sütunu da kontrol edilecek midir? Bu iki satırdan biri (hangisi) silinecek mi?

11.05.2022​
kırtasiyekalem
15​
11.05.2022​
yeniürünkalem
15​

Aşağıdaki dosyayı deneyin.

Düzenleme:Yardımcı sütunun silinmesi için kod eklendi.

Merhabalar Sn. @cnrclk07
Bir önceki konunuzda Sn. @PriveT Hocamın paylaştığı ve çözüm olarak işaretlediğiniz koda ek olarak;
-- Grubu farklı, ürün adı ve fiyatı aynı olan kayıtların silinmesi için ekte paylaştığım dosyadaki kodları kullanabilirsiniz.
İşlem sonunda, Grup bilgisi dikkate alınmadığı için Sarı renk ile işaretlediğiniz kayıtlar kalır.Ekli dosyayı görüntüle 15134
Hepinize çok teşekkür ederim. Sorun çözüldü.

Moderatörün son düzenlenenleri: