Çözüldü Tarihleri Küçükten Büyüğe Sıralama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YasarPiskin

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar "ŞABLON" sayfasındaki B11 ile J60 arasındaki verileri küçük tarihten büyük tarih sırasına göre sıralama yaptırmaya çalıştığım makroyu çalıştıramadım bu konuda ve alternatif tavsiyeleriniz hususunda yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

Sayın Ahmet Rasim ilginize teşekkür ederim. Verdiğiniz kodu aşağıdaki gibi yapmaya çalıştım fakat kaydetme hususunda başaralı olamadım. Bu hususta yardımlarınızı rica ediyorum.

Sub SIRALA()

Sheets("ŞABLON").Sort.SortFields.Clear
Sheets("ŞABLON").Sort.SortFields.Add Key:=Range("B11")
With Sheets("ŞABLON").Sort
.SetRange Range("B11:K60")
.Orientation = xlTopToBottom
.Apply
End With
End Sub

Merhaba.
-- Önce ŞABLON ve varsa MÜŞTERİ CARİ SAYFALARInın E11 hücrelerindeki formülleri aşağıdakiyle değiştirip aşağı doğru kopyalayın.
=EĞER(YADA(B11="";BOŞLUKSAY(C11 : D11)=2);"";TOPLA($D$11 : D11)-TOPLA($C$11 : C11))
-- Belgenizde TihsWorkbook (BuÇalışmaKitabı) bölümündekiler dışındaki sayfa kodlarının tümünü silin.
-- Ardından da, ThisWorkbook (BuÇalışmaKitabı) bölümünde yer alan;
Private Sub Workbook_Activate ve Private Sub Workbook_SheetBeforeDoubleClick kod bloklarının altına aşağıdaki kodu yapıştırın.
(Kod'da C7 hücresinde değişikikle tetiklenen kısımla ilgili bir değişiklik önermedim)

Kod, B sütununda tarih yazılmışsa ve C veya D sütununda sayı yazılırsa, istenilen sıralama gerçekleşir.
VBA:
You must log in to view content
(24 satır)

Ömer bey ilginize teşekkür ederim. Her şey çok güzel "Kod, B sütununda tarih yazılmışsa ve C veya D sütununda sayı yazılırsa, istenilen sıralama gerçekleşir" şartını satır sonu olan J hücresi doldurulup enter yapınca olacak şekilde revize edebilir miyiz lütfen.

Kod'un ilgili satırlarını aşağıdaki şekilde değiştirirseniz;
TARİH ve J sütunu ile B veya C dolu iken sıralama gerçekleşir.
NOT: Yeşil satırların arasındaki bölüm değişti.
VBA:
You must log in to view content
(8 satır)

Sayın @gicimi , elbette makro kaydet yöntemi faydalıdır.
Elde ettiğiniz kod blokunun yaptığı işlemi, verdiğim koddaki aşağıdaki satır gerçekleştiriyor.
Sadece s değişkenin yerine birkaç satır üstündeki karşılığının yazılması yeterlidir.
Aşağıdaki kod satırının nemen üstündeki IF .... kısmı ise işlemin zamanlaması ile ilgilidir.
Ayrıca verdiğim kod ThisWorbook bölümüne uygulanarak, tüm CARİ sayfalarında işlem yapmaktadır.
Range("B11:J" & s).Sort [B10], 1

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Yıllık Forum Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
10