R

Çözüldü Tarih Aralığı Mevcutsa yanına düşeyara getirtme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan RagHakan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

RagHakan

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,

A1 hücresinde 01.01.2022
B2 hücresinde 20.01.2022
C2 hücresinde Ahmet (x bir şey) yazıyor.

Farklı bir sayfada bulunan tarihlere eğer yukarıdaki tarihlerin arasında bir tarihse varsa yanına ahmet yazmasını istiyorum.

Daha açık anlatmak gerekirse elimdeki tarihin yanına yukarıdaki tarih aralığının yanındaki ismi getirtmek istiyorum. Dönüşleriniz Teşekkürler

Çözüm
Merhaba A sütununda ilk tarihler B sütununda son tarihler C sütununda isimler olsun. Aşağıdaki formülle yapmaya çalıştığınız işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sorunuza Örnek dosya ekte yüklenmiştir. Ayrıca tüm ofis versiyonlarda geçerli diğer formül alternatifi ile de çözüm sunulmuştur. İncelersiniz.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)
Merhaba A sütununda ilk tarihler B sütununda son tarihler C sütununda isimler olsun. Aşağıdaki formülle yapmaya çalıştığınız işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Sorunuza Örnek dosya ekte yüklenmiştir. Ayrıca tüm ofis versiyonlarda geçerli diğer formül alternatifi ile de çözüm sunulmuştur. İncelersiniz.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Ekli dosyalar

Çözüm
Teşekkür ederim yardımınız için.

A1 hücresine Plaka
A2 hücresine 01.01.2022
A3 hücresine 20.01.2022
A4 hücresine x bir şey

Olarak bir tablom mevcut. Farklı bir tablo üzerinde aynı plaka uyuşuyorsa ve bu tarihlerin arasındaki tarihse yanlarına x bir şeyin gelmesini istiyorum.
Desteğiniz için teşekkür ederim

Farklı sorularınız için yeni konu açıp sorarsanız daha iyi olur. Ayrıca Soracağınız sorularda örnek dosya yüklenmesi soruları anlaşılır kılar. resimdeki çözüm önerisine bakınız istediğiniz böyle bir şey değilse de yeni konu açıp dosya ekleyerek sorarsanız çok daha iyi olur. iyi çalışmalar.

Adsız2.webp