Çözüldü Tablonun belirli sütunlarını gösterme(rapor)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

evuye2

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba,
Ekteki dosyanın ruhsat sekmesindeki belirli satırları test sekmesine yazdırmak istiyorum.

Genel Excel - Makrolar - Çözüldü Değeri Sıfır olan satırları sil ve Sırala Makrosu buradaki kodu denedim ama olmadı maalesef ve o yüzden yeni konu açmak zorunda kaldım.

Örneğin "Ruhsat" sekmesinin "V" sütunundaki x kişisinin işlerini/satırlarını dökmek istiyorum("test" sekmesine)

Bu kodu çoğaltarak farklı veriler için farklı sekmelerde filtreleme yapacağım.

Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Ekli dosyalar

Merhaba.
Sorunuz çok net değil "V sütunundaki x kişisinin işlerini/satırlarını dökmek istiyorum" cümlesinden ne anlamak gerekir?
x kişisini nasıl seçeceğiniz belli değil.
Bu nedenle ben; Ruhsat sayfası V4 hücresindeki VERİ DOĞRULAMA özelliği uygulanmış ad soyad listesinden seçim yapma imkanının,
test isimli sayfa C1 hücresine de uygulandığı (bunun için Ruhsat sayfası V4 hücresi kopyalanıp, test sayfası C1 hücresine yapıştırabilirsiniz)
varsayımıyla kod oluşturdum.
-- Önce yukarıda belirttiğim gibi test sayfası C1 hücresine AD SOYAD listesine atıf yapan VERİ DOĞRULAMAnın uygulandığından emin olun,
-- Alt taraftan test isimli sayfanın adına fareyle sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTÜLEyi seçtiğinizde açıllacak VBA bölümüne
(ki burası test sayfasının kod bölümüdür), aşağıdaki kodu yapıştırın.
-- Ardından test sayfası C1'deki açılır listeden isim seçimi yapın.
-- test sayfası C1 hücreeinde seçilen isime ait Ruhsat sayfası V sütununda kayıt varsa bu kayıtlara ait satırlar test sayfasına aktarılacaktır.
CSS:
You must log in to view content
(14 satır)

Merhaba.
Sorunuz çok net değil "V sütunundaki x kişisinin işlerini/satırlarını dökmek istiyorum" cümlesinden ne anlamak gerekir?
x kişisini nasıl seçeceğiniz belli değil.
[Gizlenmiş içerik]
Merhaba,
Bu bir belediyenin imar müdürlüğünün yaptığı işlerin detaylarını gösteren bir tablo. V sütununda o işi yapan personel isimleri yer alıyor. Her personelin ayrı bir sekmesi de olacak. O sekmede, personelin yaptığı tüm işler yer alacak. Yani "Ruhsat" sekmesindeki "V" sütununda örneğin "Özlem" olan tüm satırları "Özlem" sekmesinde göstermek istiyorum. Özlem sekmesini manuel yapacağım ve Ruhsat sekmesinden link ile bağlanacağım. "Özlem" gibi, diğer tüm personelerin de ayrı sekmeleri olacak ve her personelin kendi sekmesinde "Ruhsat" sekmesinde kendi adlarının bulunduğu satırlar olacak.
Umarım anlatabilmişimdir. Epeydir uğraşıyorum bununla...:(

Sorunuzda belirsizlik olan husus, ilgili personelin herbiri için, belgenizde oluşturulmuş ayrı ayrı hazır sayfaların mevcut olup olmadığı.

İhtiyacı TAM OLARAK karşılayacak sonuca ulaşmamanızın sebebi, eklediğiniz örnek belgenin, gerçek belgenizin bir kopyası olmaması.
Örnek belge hazırlama konusunda cevabımın altındaki İMZA bölümünü bir kez daha okuyunuz.

Herbir personele ait ayrı ayrı sayfalar gerçek belgenizde hazır mı değil mi (eklediğiniz örnek belgede böyle sayfalar yok) ?
Hazırsa ona göre bir kod cevabı verilebilir, hazır değilse ve bu sayfaların da makro tarafından olşturulmasını istiyorsanız onu net belirtmelisiniz.

Yukarıda verdiğim cevap ve önerdiğim çözüm yöntemi, eklediğiniz örnek belgeye göre ihtiyacı karşılıyor durumda.
Yapacağınız şey sadece, test sayfası C1 hücresinde personel adlarının seçilebildiği VERİ DOĞRULAMA uygulanması ve verdiğim kodu
önceki cevabımda belirttiğim şekilde belgenize uygulanmasından ibaret.

.

Merhabalar,
Anladım ki bu şekilde zor olacak ve sanırım beni aşacak. O yüzden macro kaydı yapıp filtreliyorum. Şöyle bir kod çıktı:
Kod:
You must log in to view content
(10 satır)

Sizden ricam, "Esra" gibi seçimi elle yazmak yerine farklı bir sekmedeki belirli bir hücreden almak istediğimde ne şekilde yazmak gerekir?
yani, sheet("xxx") cell(A16) gibi...

Oysa personel sayfaları belgenizde hazır mı yoksa makro tarafından mı oluşturulacak diye basit bir soru sormuştum.
Aktarma zaten mesele değil malum.

Son cevabınızdaki kodda da ikinci bir kriter daha olduğu görülüyor, şu ana kadar böyle bir şeyden de söz etmemiştiniz.

Son cevaptaki sorunuza cevap vereyim, kriter isim hep aynı hücrede ise aşağıdakilerden biriyle istediğiniz olur.

Criteria1:="=" & Sheets("xxx").[A16]
Criteria1:="=" & Sheets("xxx").Cells(16, 1)
Criteria1:="=" & Sheets("xxx").Cells(16, "A")
Criteria1:="=" & Sheets("xxx").Range("A16")

Bunu sitem ederek söylememiştim. Tek bir kriter yerine birden fazla kritere göre farklı verileri çekmek gerekeceği için zor olacağını farkettim. Düşündüm ki birkaç kez bu konuşma gidip gelecek bu şekilde. Karşımdakinin iyi niyetini suistimal etmek gibi geliyor bu bana. O yüzden sizi de uğraştırmayayım dedim. Otomatik filtre ile ihtiyacımı karşılamaya çalışacağım. İnsanın bir işi kendinin halletmesi daha keyifli ve değerli değil mi zaten :)
Desteğin için teşekkür ederim.
Eğer beceremezsem tekrar rahatsız ederim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
6