Soru Sütünda hücreleri seçerek veri doğrulama

scknblgn

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, şu sorunu araştırdım ama bulamadım yardımcı olurmusunuz? bir sütünda belli hücreleri seçerek veri doğrulama , açılır liste yapmak. Örn a2, a5, a10 ctrl ile seçilerek liste veri doğrulama yapıp açılır menü yapmak.
Teşekkkürler.

Bahsettiğiniz hücreleri Ctrl tuşu ile seçtikten sonra, Şerit Menü -> Veri -> Veri Doğrulama tıklayıp:

Veri Doğrulama

Üstteki görüntüyü aldım.
3 hücreye de sorunsuz olarak Açılan Liste eklendi.

Kaçırdığınız ya da sorunuzdan benim kaçırdığım farklı bir zor husus mu var emin olamadım...

Moderatörün son düzenlenenleri:
Sanırım bu şekilde alamazsınız.
Bu verileri bir hücrede listeleyip, o hücre aralığını tanımlamanız yeterli olur.
Dosyayı inceleyin.

Şimdilik "hayırlı geceler"

Ekli dosyalar

Hala konu sahibinin bir örnek belgesi yok.
Soru neden ekran görüntüsüyle sorulur onu da anlamam mümkün değil doğrusu.
CTRL tuşu üzerinden seçim yaparak veri doğrulama listesi oluşturamazsınız sanırım.
Bu seçim kararını nasıl veriyorsanız, bu kararınızı örneğin ilgili hücrelerin satırında uygun bir sütuna bir işaret/harf/sayı yazarak excele söylemeniz ve bu işaret/sayı/harf neyse ona göre ayrı bir alanda liste oluşturmalı ve oluşan bu listeyi veri doğrulama kaynağı olarak kullanmalısınız.

Şuradaki açıklamaları okuyunuz.

.

Hala konu sahibinin bir örnek belgesi yok.
Soru neden ekran görüntüsüyle sorulur onu da anlamam mümkün değil doğrusu.
CTRL tuşu üzerinden seçim yaparak veri doğrulama listesi oluşturamazsınız sanırım.
Bu seçim kararını nasıl veriyorsanız, bu kararınızı örneğin ilgili hücrelerin satırında uygun bir sütuna bir işaret/harf/sayı yazarak excele söylemeniz ve bu işaret/sayı/harf neyse ona göre ayrı bir alanda liste oluşturmalı ve oluşan bu listeyi veri doğrulama kaynağı olarak kullanmalısınız.

Şuradaki açıklamaları okuyunuz.

.
Ömer Bey ilginize teşekkür ediyorum.,örnek dosya konusunda haklısınız birdahaki sorumu öyle soracağım daha verimli cevaplar alabilirim o zaman. Teşekkürler. İyi Günler.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Soru 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
7