T

Çözüldü Sütunda En Son Yazılanı Hücreye Getirme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tahsinanarat

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Klasöre koyacağım evrak üzerine sıra numarası yazıp (24E/718),AA sütununda bu numaraları yazarak arşivliyorum. AA 1 hücresine en son verdiğim, taksim işaretinden sonraki en son numaranın yazmasını istiyorum. Örneği AA1 hücresinde en son verdiğim numara olan 24E/718 in gelmesini istiyorum.

Yardımcı olabilecek arkadaşlarıma şimdiden teşekkürler.,

Çözüm
Merhaba.
Yanlış düşünmüyorsam aşağıdaki kod istenilen sonucu verecektir.
Kodu; alt taraftan ilgili sayfanın adına fareyle sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTÜLEyi tıkladığınızda açılan VBA ekranında sağdaki boş alana yapıştırın.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(4 satır)
Belgeniz açıkken FORMÜLLER menüsünden AD YÖNETİCİSİ kısmını açıp YENİ düğmesine tıklayın.
Karşınıza gelecek küçük ekranda üstteki kısma sonAA yazın,
alt taraftaki formül alanına da =ARA(2;1/(Sayfa1!$AA:$AA<>"");Sayfa1!$AA:$AA) formülünü yapıştırıp işlemi onaylayın.
Formüldeki sayfa adını kendinize göre düzenlersiniz.

Son olarak da, AA1 hücresine =sonAA yazıp ENTER tuşuna basın. İşlem bu kadar.
Yeni veriler eklendikçe AA1'de hep sonuncuyu görürsünüz.

Ömer hocam soruyu yanlış ifade ettim sanırım; AA sütununda verdiğim bu numaralar karışık vaziyette, isimleri göre evrak geldikçe o ismi arayıp AA sütununa en son verdiğim sıra numarasını görmek istiyorum, bir dahaki evrak geldiğinde klasördeki en son numaraya bakmadan aa1 hücresinde verdiğim en son numarayı (bu numara ortalarda olabilir). 24E klasör ismini numarada en son verdiğim sıra numarasıdır. Benim görmek istediğim 24E/718 gibi.

Dosyanızı görmek lazım.
Örnek belgeyle ilgili olarak cevabımın altındaki İMZA bölümünü okuyunuz.

Bu numaraları AA sütununa yazdığınıza göre (kopyala-yapıştır şeklinde değil elle yazılıyor anlaşılan)
Worksheet_Change koduyla halledilebilir gibi görünüyor.

Son olarak, açtığınız diğer konu sayfasındaki son mesajıma bir kez daha bakınız.
.

Merhaba,
Aşağıdaki formülü deneyiniz.
Kod:
(1 satır)
Formül dizi formüldür. Formülü hücreye yapıştırdıktan sonra ctrl+shift+enter tuşlamasıyla çıkış yapınız.
Formül 2000 satırı kapsayacak şekilde hazırlanmıştır. İhtiyacınız doğrultusunda formülde geçen 2000'leri değiştiriniz.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba.
Yanlış düşünmüyorsam aşağıdaki kod istenilen sonucu verecektir.
Kodu; alt taraftan ilgili sayfanın adına fareyle sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTÜLEyi tıkladığınızda açılan VBA ekranında sağdaki boş alana yapıştırın.
VBA:
(4 satır)

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...