T

Soru Veri listesinden değişiklikten sonra verileri sıfırlama

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan taso45
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

taso45

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar, veri girişin sekmesindeki ürünlerin birini seçtikten sonrasında makinelerin karşısına üretim sayılarını girip kayıt edip sıfırlayabilmek için ne yapmam lazım?İndir Vardiya xlsx

Merhaba, foruma hoşgeldiniz Sayın @taso45 .

Veri Giriş ayyfasında PRES 1, 2,3 ... karşısına (ÜRETİM/HURDA kısımları)
yazacağınız verileri nereye kaydetmek/aktarmak istiyorsunuz?

Mutlaka doldurulması gereken alanlar/hücreler var mıdır?

Hatırlatma: Formumuzun SORU-CEVAP bölümünde belge yüklmek indirmek için özel bir üyelik türü yoktur.
Belgelerinizi foruma ekleyebilirsiniz.

.

Mevcut verilerin kayıttan sonra silinmesi mesele değil.
İşte nasıl bir kayıt sayfası düşünüyorsanız, sütun başlıklarını yazıp olması gereken tablo konusunda fikir vermeniz lazım.
Üretim/Hurda bölümü için kayıt bakımından bir farklılık olacak mıdır?

Veri alanına verileri yazın ve kayıt sayfası nasıl olacaksa ona göre olacak şekilde,
elle yazarak, kopyala/yapıştır yaparak aktarma kayıtlarını da yapın (sadece silme kısmı kalsın, kaydedilenleri silmeyin).
Foruma bu şekilde hazırlayacağınız örnek belgeyi foruma yükleyin ki kolay/hızlı çözüm önerisinde bulunabilinsin.

.

Sayın @taso45 .

Netleştirmeniz gereken durumlar var.
-- Veri sayfasında Şubat ayını kullanmışsınız (gün sayısı 28) . Mart olsaydı 31 günlük alan olacaktı.
Aslında gün sütun sayısı çok mesele değil, kodlanır.
-- Asıl farklı şey ise Veri Giriş sayfasında sağa doğru başka ürünler için de alanların olması.
Gerçek belgenizdeki yapı nedir?
Böyle sağa doğru farklı ürün alanları gördüm. Bu alanları örnek veri olsun diye mi eklediniz?
Yoksa gerçek belgenizde de 1'den fazla ürün sütunları var mıdır, varsa sayısı belli midir?

.