Çözüldü Son Dolu Satırdan Sonrasına Kopyalama

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan muhsar
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muhsar

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
VBA:
You must log in to view content
(36 satır)

merhaba;

yukarıdaki makro kaydet yöntemi ile oluşturduğum makrom isteğimi karşılıyor fakat veri sayfasında yapıştırma işlemini son dolu satırdan sonra değilde hep aynı numaraya(1034 )kopyalıyor. row+1 yapmak gerekiyor sanırım ama nereye nasıl yerleştirileceğini bulamadım.yardımcı olursanız sevinirim.teşekkürler

Önce kod içerisinde ActiveWindow.ScrollRow Satırlarını silin.

VBA:
(4 satır)

Yukarıdaki kodu aşağıdaki şekilde değiştirin.

VBA:
(2 satır)

Önce kod içerisinde ActiveWindow.ScrollRow Satırlarını silin.

Kod:
(4 satır)

Yukarıdaki kodu aşağıdaki şekilde değiştirin.

Kod:
(2 satır)

hocam yapıştırma işleminden sonra yaptığım ikitane işlem a daki son iki hücreyi tutup numara verdirmek ve r sütununda son satıdaki formülü aşağı doğru ıugulatmak,rica etsem onlarada bakabilirmisiniz

a sütununa sıra no verme ve r sütunundaki formülü aşağı doğru uygulama işlemi son satırdan başlatmak zor olursa ilk satırdan başlatıp mumaralandırılabilir yada ilk satırdaki r hücresindeki formül aşağı doğru son satıra kadar kopyalatılabilir. umarım çok karıştırmamışımdır.

Son yazdığını anlamadım

hocam a sütununda her satıra sıra numarası veriyor,1-2-3-4 diye başlayıp devam ediyor r sütununda ise formül var kopyalama işlemi bitiminde r sütunundaki hücrenin içindeki formülün yeni kopyalanan hücre satırlarınada kopyalanmasını sağlıyorum

yani;ilk iki satırdaki 1 ve 2 yi tutup tıklayıor ve son satıra kadar sıra veriyorum. r1 hücresinde formül var ve alt köşesinden tıklayı son satıra kadar tüm r hücrelere formülün kopyalanmasını sağlıyorum

Döngüye giriş zamanı gelmiştir.
For
Next
Döngü koduduR.
VBA:
(7 satır)

Mobil yazdım hata olabilir

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...