H

Çözüldü Son dolu satıra kopyala yapıştır işlemi2

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan habibe
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

habibe

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
"Merhaba. Anasayfada bulunan "no" kısmındaki proje numaralarına göre E2'deki değer değişmektedir. Yanındaki butona basınca ilgili "proje" sayfasına ilgili numaranın olduğu satırı kopyalayıp son dolu satırın altına yapıştırmasını istiyorum. Örneğin 1 yazıldı. A12den H12 ye kadar kopyalayıp, 20L015 sayfasına yapıştırsın. 2 yazıldı A13-H13 arasını kopyaladı ve 20L015 satırında bir önceki kaydedilen değerin altına yapıştırsın. Veriler kaydedilince silinmesin. Hücreleri seçtiriyorum ancak son dolu satır yerine başka yerlere yapıştırma yapıyor." Bu konu adı altında bir soru sormuştum ve cevaplanmıştı teşekkürler. Ancak kodu başka bir excel makro dosyasında çalıştıramadım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Ekli dosyalar

Belgeyi ekledim aslında açılmıyor mu? Kopyalama işlemini yaparken hata alıyorum yine. Dokümanda biraz farklılıklar oldu ancak kodda ufak değişiklikler yaptım yine de hata verdi. Eski dosyayı ekliyorum.

Ekli dosyalar

Mevcut kodda XDc=...... satırının hemen altına aşağıdaki If ..... satırını ekleyin.
Seçilen/yazılan NO bilgisine göre bulunan satırdaki C sütunu BOŞ ise işlem yapılmaması gerekir.
Çünkü C sütunu aktarma yapılacak SAYFA adı oluyor.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(2 satır)

.