Çözüldü ses dosyası ekleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

tornadoalp

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
A1 hücresindeki koşul oluştuğunda A2 hücresinde bir ses (waw) dosyası çalsın şartlı komutu nasıl yazılır.
Makro ile yapılabiliyorsa adım adım lütfen

Merhabalar Sn. tornadoalp;
Foruma Hoş Geldiniz.

Ekteki dosyada Sayfa2 'nin kod bölümünde bulunan;
ses_dosyasinin_yolunu_buraya_yaziniz bölümüne, çift tırnak içerisine ses dosyasının yolunu yazınız
Örnek olarak "C:\ses_dosyasi.wav"

- Koşul olarak da A1 hücresi 5 den büyükse diye şart ekledim. Bu şartı istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Ekteki dosya içerisinde gerekli açıklamaları yaptım ve bir tanede ses dosyası ekledim.

-- Dosya hakkındaki bilgilere bulaşmak için indirdiğiniz dosya içerisindeki Açıklamalar.pdf isimli dosyaya bakınız.
-- Bu paylaştığım dosya, 2 numaralı mesajda paylaştığım dosya ile aynı işlemi yapıyor ancak farkı Sayfa2 A1 hücresine veri girişi yapıldığında çalışması ve A2 hücresine mesaj yazmasıdır.
-- 2 numaralı mesajdaki kodları da herhangi bir nesneye ya da düğmeye makro atama yöntemi ile çalıştırabilirsiniz.

Faydalı olması dileği ile...
Saygılarımla, iyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Paylaşımları beğenmeniz güzel :) ancak isteğinizi karşılıyor ya da karşılamıyor ise geri dönüş ile bildirirseniz daha güzel olur. ;)

>Eğer paylaştığım dosya, isteğinizi karşılamadıysa;
-- Çalışma dosyanızın örnek halini aşağıdaki bağlantıda yer alan açıklamalara göre eklerseniz, dosyanıza göre işlem yapabiliriz.

>Eğer paylaştığım dosya, isteğinizi karşıladıysa;
-- Konuyu çözüldü olarak kilitleyelim mi?
Saygılarımla, iyi çalışmalar.

** 30.12.2019 Güncelleme Notu **
-- Geri dönüş olmadığı için konu kilitlenmiştir.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
5