D

Çözüldü Excel dosyası donuyor kilitleniyor

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan dimple
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

dimple

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba sizlerin yardımı araştırmalarla yapmaya çalıştığım dosyamda .Liste düğmesi ile açılan (userform2) bölümde yazıcı /önizleme yapınca dosya kilitleniyor. Ama excel sayfaları açıkken formu açıp önizleme yapınca donma yapmıyor. Sayfalar görünmeden userformlar ile kullanmak istiyorum.Sorunla ilgil miçözemedim ama şu kodları kullanmıştık.
Private Sub CommandButton13_Click()
Me.Hide
ThisWorkbook.Sheets("LİSTE").PrintPreview
Me.Show
End Sub

Ekli dosyalar

Belgeyi nasıl kullandığınızı bilemiyorum.
Ben, bhowmodal özelliğini False yaptıktan sonra,
VBA ekranından doğrudan userform2'yi çalıştırdım ve YAZDIR düğmesine tıkladım.
Sonuç: Userform2 gizlendi, sayfa baskı önizleme karşıma geldi.
Önizleme ekranındaki KAPAT düğmesine tıkladığımda ise tekrar userform ekrana geldi.

Yani ben bir sorun görmedim.

Belgeyi nasıl kullandığınızı bilemiyorum.
Ben, bhowmodal özelliğini False yaptıktan sonra,
VBA ekranından doğrudan userform2'yi çalıştırdım ve YAZDIR düğmesine tıkladım.
Sonuç: Userform2 gizlendi, sayfa baskı önizleme karşıma geldi.
Önizleme ekranındaki KAPAT düğmesine tıkladığımda ise tekrar userform ekrana geldi.

Yani ben bir sorun görmedim.
Farklı şekillerde ifade ettim belki ama excel sayfası açıkken (vba) userformdan çalışınca soru yok. Ben userform ile çalışmak istiyorum Userform 3 üzerindeki liste butonu ile listelerim userformu açılacak ve ilgili raporları almak için yazdır butonu ile özleme ekranı gelecek yazdırma işlemi sonrası önizleme ekranı kapanınca tekrar listelerim userformu2 gelecek şekilde kullanacağım. Çıkış düğmesi ile userform 3 e dönmüş olacağım.Yani excel sayfaları görünmesin istiyorum.

Sayın @Admin denedim ama resimde ki gibi hata verdi. Bütün userformlarda mı denemeliyim sadece ilgili userformda mı ?

Ekli dosyalar

• 11.webp
    11.webp
    5 KB · Görüntüleme: 2