Çözüldü Şerit Menüye Sağ Alt Menü Ekleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

yukselendincer

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Resimde açıkladığım olay nasıl olmalı.
Saygılar.

Unbenannt.webp

VBA:
You must log in to view content
(163 satır)

Ekli dosyalar

Merhaba,
Kodlarınızda düzeltme yapamayacağım ama ikinci eklediğiniz menünün BeginGroup özelliğini true yaparsanız istediğiniz gibi sağ tarafta olacağını tahmin ediyorum.

Merhabalar
İki gündür vba ile menü oluşturmaya çalışıyorum lakin istediğim menü sekmesi altında menümü oluşturamıyorum. Ne yaparsam yapayım, result connect menüsünün altında özel araçlar grubunda menüyü oluşturuyor. Acaba sizde de bu sorun var mı?

Merhaba.
Result connect olayını anlamadım.Benim kodda auto_open in içindeki kod sıralamadına göre menü oluşuyor alt alta bildiğim.Ribbon olayını buldum bir progrdmla custom uı editör diye xml olarak schmesini değiştiriyor o da süper oluyor.

Custom ui editör programını açın ve yolladığım dosyayı seçin.Xml olarak kodlar var onlarla ayarlayabilirsiniz.Bende yeni çözdüm.Xml kodlarınada açıklama ekledim.Bende kodla yapmak isyiyordum olmadı başka forunada sordum bilen yok.Bu şekildede çok fantastik oldu :)

Tek sorun var benim için hocam, menüye vba kodlar ile müdahale edemiyoruz...

Araştırırken bir programa denk geldim.Test ettim süper.Kod yazmadan program ile yapılıyor herşey.
Reklam felan oluyorsa silinebilir bu mesaj.İnsanlara faydası olur belki diye yazdım.
Bu arada program paralıymış deneme olarakta kullanılıyor kısıtlı olarak.
İlgili versiyona göre program indirilmeli.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
14