Çözüldü Seçilen alanı excel oluşturan kod

selis

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar herkese selamlar, ekteki dosyamda az örnek var ancak normalde daha fazla. Şöyle ki alanı seçtikten sonra butona basınca ekteki "ds" isimli Excel'deki gibi bir formata alıp Excel oluşturmasını istiyorum, nasıl yapabilirim? Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• 1638788903137.webp
    1638788903137.webp
    70.8 KB · Görüntüleme: 4
@selis

İyi de her bir yeni belgeye, ana belgedeki kaçıncı satırdan kaçıncı satıra kadar olan alanın dahil edileceğine nasıl karar verilecek?
Görebildiğim tek ayırıcı şey (gerçek belgenizdeki durumu da bilemiyoruz tabi), B sütunundaki FONT büyüklüğü ve KOYU olma durumu.
Bu kriterler yanıltıcı da olabilir.

Bence; ana belgede her yeni tablonun başlangıç satırlarının anlaşılması için A sütununda,
A5'e 1, A57'ye 2 gibi birer sayı veya X gibi birer işaret koyarsanız istediğinizin gerçekleştirilmesi çok zor değil gibi görünüyor.
Sütunlara çok dikkat etmedim, A sütunu hariç tüm sütunlar mı aktarılacak?
Sağ tarafta altında veri/renklendirme olmayan sütunlar (W52 sonrası) ne olacak, dahil mi hariç mi?

Hocam alan verebilirim ama numarada olsa yine değişecek numarası şimdi ekte ekledim numaraları.

Sütunlara çok dikkat etmedim, A sütunu hariç tüm sütunlar mı aktarılacak?
-Tüm sütunlar alınacak hocam aslında çıkış yolum seçili alanın seçilmesiydi, seçili alanı direk kopyalayan bir kod olabilir mi ?
Sağ tarafta altında veri/renklendirme olmayan sütunlar (W52 sonrası) ne olacak, dahil mi hariç mi? 2.satırın sonuna kadar alınabilir hocam.

Ekli dosyalar

@selis

SHEDULE sayfasının adına fareyle sağ tıklayıp KOD GÖRÜNTÜLE'yi seçin ve aşağıdaki kodları,
karşınıza gelecek VBA ekranında sağ tarafa yapıştırıp, VBA ekranını kapatın.

Artık sayfadaki düğmeye tıkladığınızda PDF belge(ler) oluşturulur.

[REACTS=1,2,10,9,3,4,5,7,8]
VBA:
You must log in to view content
(41 satır)
[/REACTS]

1639120192782.webp

Hocam ekran resmindeki gibi bir pdf oluşturdu, seçtiğim alan daha fazlaydı eden sadece w4'e kadar almış olabilir?

Moderatörün son düzenlenenleri:
@selis

Kodu, sayfanın kod bölümüne yapıştırın.
PDF olacak alanı fareyle seçin ve sayfadaki düğmeye tıklayın.
Gizli satır/sütunlar pdf belgede de yer almaz, sayfa YATAY olarak ayarlanıp, yatay olarak sayfaya sığdırılır.
Sanırım istediğiniz bu. Denersiniz.

VBA:
You must log in to view content
(5 satır)

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi