Çözüldü Sayfaları Karşılaştırıp Olan ve Olmayanı Sayma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

arslanbey

Normal Üye
İyi akşamlar;
Sayfa karşılaştırma programında son olarak sizden küçük bir ricam olacak?
denedim ama yapamadım Sayfa1 'deki G satırını ve Sayfa2'deki F satırını Sayfa3'deki AD ve AE satırına toplamlarını aldırabilir miyiz.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim örnek dosyayı ekliyorum.

Ekli dosyalar

Merhabalar ;
Sizden ricam Sayfa1 'deki I satırını ve Sayfa2'deki I satırını yazılan verileri Sayfa3'deki R satırına verileri aldırabilir miyiz.

Merhabalar ;
Sizden ricam Sayfa1 'deki I satırını ve Sayfa2'deki I satırını yazılan verileri Sayfa3'deki R satırına verileri aldırabilir miyiz.

Yanlış yazdım özür dilerim Sayfa1 'deki I satırındaki veriyi Sayfa3'deki R satırına Sayfa2'deki I satırındaki veriyi Sayfa3'deki R satırına yazdırabilir miyiz.

Belgenizde duruma uygun veri varmıydı hatırlamıyorum doğrusu.
Kodlara baktığımda; aşağıdaki kırmızı renklendirdiğim satırlardan, uc.Cells(sat3, 18) = ..... olanlar,
istenileni yapıyor olmalıdır diye düşünüyorum (18 sayısı R sütununu temsil ediyor)
Gerçek veriler üzerinden deneme yaptınız mı?

Hata varsa da; sadece, en sondaki uc.Cells(sat3, 18) = ..... satırında
eşitliğin sağındaki bir.Cells(ss, 9) kısmının bir.Cells(sss, 9) olması gerekebilir.
VBA:
You must log in to view content
(24 satır)

İyi Akşamlar Ömer bey ;
İlginizden dolayı teşekkür ederim gönderdiğiniz kodu girdim fakat sadece Sayfa1'deki I sutün yazılı verileri getirdi. Sayfa2'deki I sutün deki verileri Sayfa3'deki R sutün veriler gelmedi.
Örnek dosyayı ekliyorum.

Ekli dosyalar

-- Önce; kod'da yer alan sat3 = .......... satırlarının (2 adet var) hemen altlarında bulunan
uc.Cells(sat3, 18) = bir.Cells(ss, 9) ve uc.Cells(sat3, 18) = bir.Cells(sss, 9) satırlarını silin.
-- Kod'daki en son NEXT satırının 2 satır üstündeki kısmı uc.Cells(sat3, 18) = iki.Cells(sss, 9) olarak değiştirin.

@Arslanbey sizin mailinizi de cevaplamıştım.
Burası sadece FORUM - DESTEK mantığı üzerine olan sitemizdir.
Dosya paylaşmak isterseniz, ExcelDepo.Com üzerinde sadece paylaşıyoruz.
Lakin sitemizden dosya indirmek için ÜCRETLİ sistem söz konusu.
Detay, işbirliği için iletişim alanını kullanarak tarafıma ulaşabilirsiniz.

Selamlar,

@Arslanbey sizin mailinizi de cevaplamıştım.
Burası sadece FORUM - DESTEK mantığı üzerine olan sitemizdir.
Dosya paylaşmak isterseniz, ExcelDepo.Com üzerinde sadece paylaşıyoruz.
Lakin sitemizden dosya indirmek için ÜCRETLİ sistem söz konusu.
Detay, işbirliği için iletişim alanını kullanarak tarafıma ulaşabilirsiniz.

Selamlar,
Verdiğiniz bilgi için Teşekkür ederim

Günaydın ;
Sayfa3 'de AB ve AC satırları eşitse yeşil eşit değilse turuncu renklendirme ve AF satırına eşit/ eşit değil yapabilir miyiz.
Sayfa3 'de AD ve AE satırları eşitse mavi eşit değilse sarı renklendirme ve AF satırına eşit/ eşit değil yapabilir miyiz.

Teşekkürler...

Ömer Bey ;
İlginizden dolayı çok teşekkür ederim.
Sayfa3 'de AB ve AC satırları eşitse yeşil eşit değilse turuncu renklendirme ve AF satırına eşit/ eşit değil işlemi yapıyor ama Sayfa3 'de AD ve AE satırları eşitse mavi eşit değilse sarı renklendirme ve AF satırına eşit/ eşit değil işlem yapmıyor.
Sayfa3 'de AD ve AE satırları eşitse mavi eşit değilse sarı renklendirme ve AG satırına eşit/ eşit değil isterseniz alabiliriz.
Ekran resmi ekliyorum.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.webp
    Ekran Alıntısı.webp
    8.4 KB · Görüntüleme: 3
Boş bir belgede; AA:AG sütunlarına, makroyu (düğmeleri) kullanmadan,
elle yazarak/renklendirerek, muhtemel tüm seçenekleri içeren örnek sonuçların olduğu bir sayfa hazırlayın ve
o haliyle, sadece o sayfayı foruma ekleyin bakayım. (her satırın karşısına o rengi neden uyguladığınıza dair kısa/net açıklama yazın)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
25