Çözüldü Sayfalar Arası Veri Aktarma

mcexrem

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar Üstadlar,

Aylar sonra yine yardımlarınıza ihtiyacım var.
Çalışma dosyamın STOK sayfasında bulunan verileri buton vasıtasıyla SÜZEREK diğer sayfalara aktarmak istiyorum.

İlk olarak ABAYA VERİLDİ Butonu ile ABAY sayfasının VERİLEN kısmına süzerek veri olan satıları aktarmasını, (Tüm buton ve sayfalar için)

ABAYDAN ALINDI butonu ile de ALINAN kısmına süzerek veri olan satıları aktarmasını, (Tüm buton ve sayfalar için)

STOK sayfasına yazdığım verileri diğer sayfalara aktarmayı yapınca aynı butonun veri olan hücreleri temizlemesini,

Buton ile işlem yapınca geri alabilmek için geri butonuna ilgili makroyu eklemeyi,

Aktarma yaptığında C, H, K ve P sütunlarındaki formüllerini bozmadan yapabilir miyiz ya da bu formülleri modüle ekleyebilir miyiz?

-Bir de STOK sayfasının F ve G sütunlarına veri girişi yaptığımda H sütununa tarih atmasını sizlerden rica ediyorum.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder saygılar sunarım.

Ekli dosyalar

Ben, elimdeki belgede bir sorun görmüyorum, sorunlu haliyle dosyayı ekleyin bakılır elbet.
Tüm FİRMA sayfalarında KOD ve ÜRÜN sütunlarının hizalamasını SOLA şeklinde ayarlayın.
Ekran görüntüsünden anlayabildiğim kadarıyla FİRMA sayfa yapısı değişmiş gibi.
ilginiz için teşekkür ederim. Dosyayı eklemiştim ama farketmemişsiniz galiba. Problem değil sütunun hizalamasını sola yapınca düzeldi. İyi günler dilerim.

Tekrardan merhabalar.
Dosyamın CAM sayfasında bulunan A9 hücresine veri girişiyle miktar satırlarının olduğu 35 36 ve 37. Satırları aşağı satıra atmasını ve silince tekrar yukarı çıkmadını istiyorum yani istiyorum. Bu işlem ile veriler ile verilerin arasında boşluk olmamasını planlıyorum. Şimdiden Teşekkür eder saygılar sunarım

Ekli dosyalar

Konu (ve konu başlığı) ile son sorunuz arasında bir bağlantı yok.
Aslında yeni konu açmanız icap eder ama yine de fikirimi yazayım.

Bence; TOPLAM gibi özet bilgileri tablonun altında tutup, veri girdikçe aşağı kaymasını sağlamaya çalışmak yerine,
bu özet bilgi satırlarını, 8'inci satırdaki ADET başlığıyla 4+16+4 başlık satırının arasına alırsınız.

Veri giridikçe yeni verilerin buradaki formüle yansıtılması için de, ya TOPLA formülünün kapsadığı satır sayısını çoğaltırsınız, ya da dou satıra göre kendisini güncelleyecek yapıda bir TOPLAM ALMA formülü arayışına girersiniz (mümkündür).

.

Konu (ve konu başlığı) ile son sorunuz arasında bir bağlantı yok.
Aslında yeni konu açmanız icap eder ama yine de fikirimi yazayım.

Bence; TOPLAM gibi özet bilgileri tablonun altında tutup, veri girdikçe aşağı kaymasını sağlamaya çalışmak yerine,
bu özet bilgi satırlarını, 8'inci satırdaki ADET başlığıyla 4+16+4 başlık satırının arasına alırsınız.

Veri giridikçe yeni verilerin buradaki formüle yansıtılması için de, ya TOPLA formülünün kapsadığı satır sayısını çoğaltırsınız, ya da dou satıra göre kendisini güncelleyecek yapıda bir TOPLAM ALMA formülü arayışına girersiniz (mümkündür).

.
Teşekkür ederim. Saygılar

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
43