Soru Satır numaralarına alt numara verme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan yemre
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

yemre

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Ekli dosyada verdiğim Formul içeren satırları sağ tarafındaki tablodakullanabileceğim bir macro olabilir mi, araya satır eklediğimde bir önceki numaradan devam etsin ve sonraki satırlar ona göre güncellensin,

Ekli dosyalar

Kod, hangi sayıyı vereceğini veya hangi sayıdan devam edeceğini nereden anlayacak :) Numaralandırmanın hangi koşula göre yapıldığını ve örnek satırları artırırsanız daha erken çözüm bulabilirsiniz.

Merhaba,

Ekte gönderdiğim dosyada, listenin en altında "Template CWS" yazdığım bir yer var, Orada template formulleri tutuyordum, ve mesela hangisine ihtiyacım varsa kopyala yapıştır diyordum, üstündeki satırda mesela;
"2.3.2" gibi bir sayı varsa "1" olan formülü yapıştırırsam "3" e geçiyordu,
"1.1" formulunu yapıştırırsam "2.4" e geçiyordu,
"1.1.1" formulunu yapıştırırsam "2.3.3" e geçiyordu,
Çalışan dosyayı gönderdim, başka bir listeye aktardığımda çalıştıramıyorum formulu, çift satır yapınca, bir değişiklik yapmıştım fakat şimdi tek satırlı olan tablolarda çalıştıramıyorum,

Ekli dosyalar

Ekli dosyada verdiğim Formul içeren satırları sağ tarafındaki tablodakullanabileceğim bir macro olabilir mi, araya satır eklediğimde bir önceki numaradan devam etsin ve sonraki satırlar ona göre güncellensin,

@yemre

Excel için OLMAZ demek doğru değil.
Nice "olmaz"ların olduğunu gördük.

Soru şu sağdaki tabloda "ikinci iş" yazılı değerin ana başlık (NOKTASIZ) olduğu nasıl tespit edilecek?
Özetle bir başlığın hangi başlığın alt başlığı olduğuna nasıl karar verilecek?

Moderatörün son düzenlenenleri:
tekrar merhaba,

Şu şekilde şekillendirdim , ekte gönderdiğim dosyada yer alan "E13" deki "task 1.1" hücresine geldiğimde üstteki "sağ yön oku" düğmesine basayım ve tanımın önünde 5 karakter boşluk oluşsun ve IKY de 1.1 olsun. sola basınca da bir üst kademeye çıkıp 2 olsun ve bold yazı olsun. benzer bir şekilde de "1.1" iken terkar sağ yön okuna basınca "1.1.1" olsun

Ekli dosyalar