Çözüldü Resmi Dini Tatiller/Formül Revize

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YasarPiskinVIP Kullanıcı

Yıllık Forum Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Örnek çalışmadaki G4 hücresindeki formülü revize etmek istiyorum çünkü izin bitiş W sütunundaki resmi ve dini bayram günlerine denk geldiği için onlardan sonraki gün izin dönüş tarihi olması gerek. Bu hususta yardımlarınızı rica ediyorum.

Ekli dosyalar

Sayın #zompcu_80,
1- N4 hücresindeki formülde #BAŞV hatası alıyorum. formülü yazar mısınız?
=EĞER(I4="";"";EĞER(I4<=#BAŞV!;"İZNİ BİTTİ";"İZNİ DEVAM EDİYOR"))

2-H4 hücresindeki formüldeki YillikIzinIsBasi(fonksiyonu sanırım VBA da yazılmış bir fonksiyon. Bunun datası bende yok. İletebilir misiniz?
=EĞER($E4="";"";YillikIzinIsBasi($E4;$J4;$W:$W))

Örnek çalışmadaki G4 hücresindeki formülü revize etmek istiyorum çünkü izin bitiş W sütunundaki resmi ve dini bayram günlerine denk geldiği için onlardan sonraki gün izin dönüş tarihi olması gerek. Bu hususta yardımlarınızı rica ediyorum.

Merhaba,
Dosyanıza tatil günlerini de eklemek gerekti.
Güncellenmiş dosyanız ektedir.

Not: Farkettiğim bir hatadan dolayı dosyayı kaldırdım.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Sayın @zompcu_80 .

G4 aşağıdaki formülü dizi formülü olarak uygulayın (CTRL+SHIFT+ENTER ile formül uygulaması)
Formülde, art arda gelebilecek tatil günü sayısının en fazla 20 gün olabileceğini varsaydım.

Aslında arife dahil Kurban Bayramı 5, arife dahil Cumhuriyet Bayramı da 2 gün, bu ikisi peşpeşe geldiğinde 7 gün ediyor ve
formüldeki 20 sayısı yerine 7+1=8 yazılması da yeterli olurdu ama mevcut haliyle kalmasında bir sıkıntı yok.

Ayrıca; V47:W551 aralığındaki tatil günlerini kontrol edin. Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 19.05.2022.
Sanırım bu iki sütunu sıralarken karışıklık olmuş.

VBA:
You must log in to view content
(1 satır)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...