T

Çözüldü 2tarih arasındaki Pazar günüyle resmi tatiller

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan teyadih
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

teyadih

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar. İki tarih arasındaki Pazar günleri ile ekli dosyadaki BC sütununda bulunan tarihlere denk gelen tarih sayısını verecek bir formüle ihtiyacım var. Teşekkür ederim

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba arkadaşlar. İki tarih arasındaki Pazar günleri ile ekli dosyadaki BC sütununda bulunan tarihlere denk gelen tarih sayısını verecek bir formüle ihtiyacım var. Teşekkür ederim
Merhaba,
Aşağıdaki formülü deneyiniz. Formül dizi formüldür.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

Yazdığınız nota göre sonuçlar BH sütunundaki gibi olmalı fakat yanılmıyorsam sizin BH sütunundaki sonuçlar yanlış.
Ekli dosyayı inceleyiniz.

Ayrıca formülün bir kısmında, bir paylaşımından esinlendiğim sayın @52779 'ye de bir kez daha teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Selamlar,

Sn @PriveT çok teşekkür ediyorum...

Sn @teyadih

Öncelikle tatil tablonuz TAM değil... 2021 den sonraki yıllar için Resmi tatilleriniz eksik tabloda...

Sorunuzu şöyle anlıyorum. (Yanlış anlamış da olabilirim)
İki Tarih arasındaki Tatil günleri olup Pazar günü olmayan gün adedi + Pazar günü olup da Tatil olmayan gün adetlerinin Toplamı

Ya da şöyle yorumlayabiliriz...
Pazar günleri ve resmi günlerde tatil yapan bir çalışanın iki tarih arasındaki tatil yaptığı gün sayısı...

Alternatif Formül olarak...
BI5 hücresine

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(1 satır)

yazıp aşağıya doğru kopyalarsınız...

Yazdığınız nota göre sonuçlar BH sütunundaki gibi olmalı fakat yanılmıyorsam sizin BH sütunundaki sonuçlar yanlış.

Not : Sn @PriveT ile aynı sonuçlar elde edildi.

Örnek bir dokuman hazırladım... İncelersiniz...

Ekli dosyalar

Ekli dosyalar

• sapka-cirmak-selam-vermek.webp
    sapka-cirmak-selam-vermek.webp
    9.6 KB · Görüntüleme: 17