S

Çözüldü Puantaj Geliştirme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan sedat2161
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

sedat2161

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Hayırlı sabahlar arkadaşlar. Daha önce yaptığım bir puantaj programım var bunu daha kolay çalıştırmak istiyorum ve bazı yeniliklere ihtiyaç duydum inşallah sizlerinde yardımıyla bu sorunları çözeriz ve güzel bir puantaj programı yapabiliriz. Ekte gönderdiğim dosyamda
1- F sütununa personelin izne ayrılma tarihi g sütununa izin bitiş tarihi girilecek h sutununa izin veya rapor yazılacak.
2-Tatil sayfasında resmi tatil günleri bulunuyor
Sonuç: Puantaj sayfasındaki çalıştır butonuna tıkladığımda ayrılış tarihine denk gelen günler h sütununa yazdığım izin (İ) veya rapor (R) personelin I:AM aralığına x yerine İ veya R yazması. Tatil günleride varsa o ayda cumartesi (C) Pazar (P) gibi Resmi Tatill (RT) olarak gelmesi gerekiyor. Yardımcı olursanız çok memnun olurum ve güzel bir örnek çalışmada olur inşallah. Hayırlı günler.

Ekli dosyalar

Çözüm
Araya eklidiğim siyah zeminli boş satırın etkisine dikkat etmemişim.
21 numaralı cevaba yeni belge ekledim (BRN_sedat2161.xlsm)
Bir önceki belgeyle fark, kod'un iki satırındaki satır numaraları.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(4 satır)
İstediğiniz ekteki gibi bir şey midir?

Sonradan eklenen not: Eklediğim son belge olan BRN_sedat2161.xlsm güncellendi. 04.12.2019 12:54
Diğer belgeleri sildim.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.webp
    Ekran Alıntısı.webp
    24.9 KB · Görüntüleme: 13
İsteğinizi şimdi anladım sanırım ve 21 numaralı cevaba yeni bir belge ekledim.
Eklediğim yeni belgeyi (isminin başında BRN olan belge)kontrol eder misiniz?
Hayırlı sabahlar. Hocam çok teşekkür ederim. ALLAH razı olsun. Çok iyi yoldayız ama bir sorun var. Örneğin 01.05.2019 -12.09.2019 arası izinli olan 2. personelde izin 15.04.2019 dan başlıyor. İznin 01.05.2019 tarihinden başlaması gerekiyor. Raporda aynı şekilde. Not: Puantaj 15 tarihinden başlıyor diğer ayın 14. de bitiyor (15.04.-14.05.2019).

Ekli dosyalar

VBA:
(4 satır)

Çözüm
VBA:
(4 satır)
Kolay gelsin Ömer hocam. Bu sefer AW 5 de tarih seçilirken çalışılan günlerde sorun çıkıyor. ( I8:AM9) son gün tarihi ya eksik oluyor yada fazla oluyor. 14. olması gerekiyor.

Ekli dosyalar

Belgeyi yeniden yüklemiştim. Demekki o arada indirmişsiniz dosyayı.
21 numaralı cevap ekindeki BRN_sedat... olan belge sorunsuz.
İsterseniz belgeyi yenideh indirin.
Bir önceki cevabımda belirttiğim satır numarası değişikliğinin, 1 kod satırında daha yapılması gerekiyordu.

Belgeyi yeniden yüklemiştim. Demekki o arada indirmişsiniz dosyayı.
21 numaralı cevap ekindeki BRN_sedat... olan belge sorunsuz.
İsterseniz belgeyi yenideh indirin.
Bir önceki cevabımda belirttiğim satır numarası değişikliğinin, 1 kod satırında daha yapılması gerekiyordu.
Teşekkür ederim bir sorun hariç hepsi tam çalışıyor. O sorunda 15.Aralık-31 aralık 17 gün yerine 31 gün hesaplıyor. Onuda çözersek tarih ve izin ile ilgili sayenizde bir sorun kalmıyor.

Ekli dosyalar

21 numaralı cevapta, son eklediğim belge olan BRN_sedat2161.xlsm'yi güncelledim, tekrar indirmelisiniz.
Keşke derli toplu, madde madde farklı (uç) durumları yazsaydınız, bir kerede işlem tamamlanırdı.

21 numaralı cevapta, son eklediğim belge olan BRN_sedat2161.xlsm'yi güncelledim, tekrar indirmelisiniz.
Keşke derli toplu, madde madde farklı (uç) durumları yazsaydınız, bir kerede işlem tamamlanırdı.
Hocam çok teşekkür ederim. Hakkınızı helal edin madde madde belirtmeye çalıştım ama her güncellemeden sonra tahmin etmediğim sorunlar çıktı. Ama sayenizde tarih ve izin sorunu süper bir şekilde çözüldü. ALLAH razı olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...