Çözüldü Proper Yaptığımda I Harfinin I Olması

burcudere

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba, ingilizce excel kullanıyorum. İçerisinde bazılarının büyük, bazılarının küçük harf olduğu kelimeler var ben bunları proper yaptığımda Büyük I harfi otomatik küçük i oluyor. KIRMIZI - kirmizi gibi. Proper yaptıktan sonra da bu büyük I harfinin küçük ı olmasını istiyorum yani KIRMIZI kapı ise proper sonrası Kırmızı Kapı kalsın. Yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

Merhaba, ingilizce excel kullanıyorum. İçerisinde bazılarının büyük, bazılarının küçük harf olduğu kelimeler var ben bunları proper yaptığımda Büyük I harfi otomatik küçük i oluyor. KIRMIZI - kirmizi gibi. Proper yaptıktan sonra da bu büyük I harfinin küçük ı olmasını istiyorum yani KIRMIZI kapı ise proper sonrası Kırmızı Kapı kalsın. Yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.
Yukarıdaki sorunun düzeltilmiş halidir : Merhaba, ingilizce excel kullanıyorum. "LİLABABY AHŞAP YATAK BARİYER KIRMIzı kapı" cümlesini proper(yazım düzeni) yaptığımda Büyük I harfi otomatik küçük i oluyor. KIRMIZI - kirmizi gibi. Proper yaptıktan sonra da bu büyük I harfinin küçük ı olmasını istiyorum yani "KIRMIZI kapı" ise proper sonrası "Kırmızı Kapı" kalsın. Yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

Merhaba,

Hem formüller ile hem de makrolar ile, hem Türkçe hem İngilizce Excel üzerinde dediğinizi yazdım, hiç bir şekilde Kirmizi Kapi şeklinde çıktı alamadım.
Çalıştığınız dosyanın küçük bir örneğini ekleme şansınız var mı?

İyi çalışmalar,

[REPLY]
Kod:
You must log in to view content
(4 satır)
[/REPLY]Üstteki kodlar ile A2 ve A3 hücresinde yer alan aynı metne ait çıktılar aşağıdaki gibidir:

1647863949598.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba,

Hem formüller ile hem de makrolar ile, hem Türkçe hem İngilizce Excel üzerinde dediğinizi yazdım, hiç bir şekilde Kirmizi Kapi şeklinde çıktı alamadım.
Çalıştığınız dosyanın küçük bir örneğini ekleme şansınız var mı?

İyi çalışmalar,
Örnek bir kaç cümle ile proper formülü uygulayıp ekledim, ilginiz için teşekkür ederim

Ekli dosyalar

1647977850156.webp

Windows dili ile alakalı olabilir diye düşünüyorum.
Sizin formüle özellikle dokunmadım, çıktısı üstteki gibi.

Sizin formüle F2 ve Enter yapınca da C sütunundaki sonuçlar elde ediliyor.
Windows diliniz nedir?

*** Hidden text: cannot be quoted. ***
Üstteki kodlar ile A2 ve A3 hücresinde yer alan aynı metne ait çıktılar aşağıdaki gibidir:

1647863949598.webp
Merhaba bazen çok fazla satırda düzeltme yapmam gerekebiliyor, sadece bu üsttekileri yazarak mı makro yazmam lazım ( hücre sayısını değiştirerek tabi) ekstra birşey yazmam lazım mı ? örnek dosya ekledim, kullandığım excel dili ingilizce. teşekkür ederim ilginiz için

Ekli dosyalar

Size bir önceki yazdığım formülü dosyanıza uyarladım. Ben de temel olarak bir sorun olmadığı için sonucu deneyemiyorum.
Dosyayı indirip çalışıp çalışmadığını teyit edebilir misiniz?

Ekli dosyalar

Size bir önceki yazdığım formülü dosyanıza uyarladım. Ben de temel olarak bir sorun olmadığı için sonucu deneyemiyorum.
Dosyayı indirip çalışıp çalışmadığını teyit edebilir misiniz?
exceli açtım formüle bakmak için hücreye tıkladım sonra enter dedim hücreden çıkmak için, yine aynı şekilde i harfli oldu cümleler. Bunun sebebi excel dilinin ingilizce olması. yaptığınız formüllü cümleleri kopyalayıp başka bir sütuna dğerleri yapıştır dedim ve oldu çok teşekkür ederim :)

exceli açtım formüle bakmak için hücreye tıkladım sonra enter dedim hücreden çıkmak için, yine aynı şekilde i harfli oldu cümleler. Bunun sebebi excel dilinin ingilizce olması. yaptığınız formüllü cümleleri kopyalayıp başka bir sütuna dğerleri yapıştır dedim ve oldu çok teşekkür ederim :)
Başka büyük dosyada denedim olmadı formül yine i oldu I lar :(

Şu anda mobilim, Soru - Proper Yaptığımda I Harfinin I Olması linkinde verdiğim kodu makro penceresine yapıştırıp dener misiniz?

Hücre bilgilerini değiştirmeniz gerekir. Eğer yapamazsanız PC erişimi sağlayınca ancak dosyanızı eklerim yine.
Peki makro yazılırken şöyle birşey olmaz mı? A sütununda A1 den a20bine kadar olan tüm hücrelerde kontrol etsin desek örnek bir excelim olsa. Ben değiştirmek istediğim satırları bu excelde a sütununa kopyalasam yazım düzelse, sonra düzelmiş hallerini alıp kendi dosyama yapıştırsam. yani şablon excel dosya olsa ?

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
20