Çözüldü Pivot Tabloda verilerin kayıyor nasıl düzeltebilirim?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

MelisaDila

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar,

Pivot tablo oluştururken normal tabloda 1. Hafta, 2. Hafta diye 16. Haftaya kadar sıraladığım veri kısmında kendisi 1. haftadan sonra 10. haftayı getirmekte, elimle düzelltiğim zaman, ınsert slicer'dan tablo oluşturduğumda tekrardan aynı sıralamayı getirmektedir. Bu sorunu nasıl çözebilirim ? IMG-20201012-WA0012.webpEkli dosyayı görüntüle 8804Ekli dosyayı görüntüle 8805

Ekli dosyalar

• 2.webp
    2.webp
    12.7 KB · Görüntüleme: 22
  • 3.webp
    3.webp
    16.7 KB · Görüntüleme: 22
Melisa Hanım Merhaba Tekrar,

Dosyaları indirme yetkim olmadığı için yardımcı olamadım kusura bakmayın. Moderatörler veya Adminin yardımcı olması lazım

Melisa Hanım Merhaba Tekrar,

Dosyaları indirme yetkim olmadığı için yardımcı olamadım kusura bakmayın. Moderatörler veya Adminin yardımcı olması lazım
Sayın @eyridak .
Forumumuzun SORU-CEVAP bölümünde (şu an bu bölümdesiniz)
dosya eklemek veya dosya indirmek için özel bir üyelik türü/yetki hiyerarşisi vs yoktur ve ücretsizdir.

Yapmanız gereken ise; indireceğiniz begenin bulunduğu mesajın sağ altındaki BEĞEN simgesinin üzerine fareyle geldiğinizde göreceğiniz TEPKİ türlerinden birini işaretlemek ve sayfayı yenilemek. Bu işlem sonrasında o mesaja eklenmiş belgeyi indirebilirsiniz.
Aslında eklenen belgeye ait büyük simgenin yanında büyük puntolarla kırmızı renkli "Dosyaları İndirmek İçin Beğenmeniz Gerekir " şeklinde bir uyarı/bilgilendirme var.
Katkılarınız için şimdiden teşekkürler.

.

Ömer Bey destek ve açıklayıcı yardım için çok teşekkür ederim.

Melisa Hanım ek olarak ekledim dosyanı lütfen inceleyin.

Not: Pivot table larda rakam sonrası nokta koyunca algı değişiyor. Sıralamayı da noktalama yaptığınız alan başta olunca sistemi algılamıyor.

Ekli dosyalar

Ömer Bey destek ve açıklayıcı yardım için çok teşekkür ederim.

Melisa Hanım ek olarak ekledim dosyanı lütfen inceleyin.

Not: Pivot table larda rakam sonrası nokta koyunca algı değişiyor. Sıralamayı da noktalama yaptığınız alan başta olunca sistemi algılamıyor.
Çok teşekkür ederim, fakat yapmış olduğunuz tablodan grafiğe geçerken istediğim haftayı görüntüleyememekteyim. Buna başlarken ki hedefimden çıkmaktayım. Benim amacım projeleri takip ederken hangi haftadaysam o haftanın verilerini göstermesiydi. İlginiz ve cevabınız için tekrardan çok teşekkür ederim.

Çok teşekkür ederim, fakat yapmış olduğunuz tablodan grafiğe geçerken istediğim haftayı görüntüleyememekteyim. Buna başlarken ki hedefimden çıkmaktayım. Benim amacım projeleri takip ederken hangi haftadaysam o haftanın verilerini göstermesiydi. İlginiz ve cevabınız için tekrardan çok teşekkür ederim.
Melisa Hanım dosyayı tekrar ekledim bir daha bakar mısınız :)

Merhaba,

A sütununda yazan haftaları sadece rakam girecek şekilde yapınız. Hücre biçimini > İsteğe uyarlanmış > Tür: 00". Hafta" yapınız.

Pivot Tabloda Hafta isimleri sadece rakam olarak görünecektir. Aynı şekilde alan ayarlarından hücre biçimini değiştirin.

Bu şekilde yaptığınızda sıralama doğru çalışacaktır.

Dosyanız ektedir.

Ekli dosyalar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
13