Çözüldü PDFden Excele Veri Aktarma Hakkında

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

bychilavert

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba

Çalışmakta olduğum şirkette personel bordrolarında bazı bilgileri excel'e elle manuel olarak yazıyorum. Personel sayım ortalama 3200 kişi tek tek yapmak baya bir zamanımı alıyor. PDF dosyasında belirli bilgileri toplu şekilde Excel dosyasına aktarabilir miyim. Örnek dosyam ektedir. (NORN. - TATİL - BAYR. - RAP. - YIL. İZ. - ÜCR İ. - NORM. - HSON - BAYR. - T.ÇAL.) Resimde kırmızı ile belirtilen alanları Excel'e aktarmak istiyorum. Bu konu hakkında yardımcı olabilir misiniz?

Çözüm
Merhaba Ömer Hocam Bu dediğim sistemi ücretli olarak yapmanız durumunda ne kadar ücret talep edersiniz bu uygulama benim işimi fazlasıyla kolaylaştıracak aksi durumda çok zamanımı alan bir işlem yapmış oluyorum.

burası genele açık bir forumdur ve ücrete dair bir husus söz konusu değildir.
Eğer özel bir talebiniz varsa, üst menüde bulunan alandan konu açabilirsiniz.
Merhaba,

Excel sorusunun tamamlayıcı kısmı, dosya eklemekten geçer. Ben şimdi sorunuz ile ilgileneceğim diyelim. Soruyorum, siz benim yerine koyun kendinizi, bu soruyla ilgilenmek ister miydiniz?
Tek tek oturacağım, resmini attığınız belgeyi hazırlayacağım, sonra kod ya da formül deneyeceğim.
Siz bunları yapar mısınız?
Hele hele tüm soruların böyle olduğunu düşünün...

Sözün özü, belge eklemek, alacağınız yardımı hızlandırmak için en etkili yöntemdir.

İyi çalışmalar,

Estağfurullah, kusurluk bir durum yok.
hem size fayda sağlaması hem de yardım etme niyeti olanların harekete geçmesini sağlamak açısından dosya eklemek kısmı en sağlıklı olacaktır.
Sitemizde ekleme, indirme kısıtlaması da yok nasılsa. 😎

Eklediğiniz PDF belge, daha büyük bir pdf belgenin sadece 1 sayfası (sayfa no 192) anlaşılan.

Bu durumda asıl pdf belgenin diğer sayfalarında ne var, yapı nedir bilemiyoruz.

Tüm belge bordrolardan oluşsa bile; bir sayfada tek bordro yok.
Bir sayfadan diğerine geçilirken, önceki sayfada başlayan bir bordro
sonraki sayfada devam ediyor da olabilir.
Yani bir bordro bir sayfada başlayıp, diğer sayfada devam ediyor olabilir.

Elinizde tek bordroluk pdf belge mevcutsa üzerinde işlem yapılabilir gibi görüyorum.

.

Eklediğiniz PDF belge, daha büyük bir pdf belgenin sadece 1 sayfası (sayfa no 192) anlaşılan.

Bu durumda asıl pdf belgenin diğer sayfalarında ne var, yapı nedir bilemiyoruz.

Tüm belge bordrolardan oluşsa bile; bir sayfada tek bordro yok.
Bir sayfadan diğerine geçilirken, önceki sayfada başlayan bir bordro
sonraki sayfada devam ediyor da olabilir.
Yani bir bordro bir sayfada başlayıp, diğer sayfada devam ediyor olabilir.

Elinizde tek bordroluk pdf belge mevcutsa üzerinde işlem yapılabilir gibi görüyorum.

.
Merhaba Ömer Hocam

250 ile 300 sayfa arasında diğer sayfalarda da aynı sadece isim değişiyor bilgiler değişiyor. Bir sayfada 3 personel bulunuyor. Personele ait bilgilerin yarısı bir sayfada yarısı diğer sayfada şeklinde olmuyor. Başlıklar (sr - sicil - tc kimlik no - adı soyadı - ücr t - ücreti) v.s. sabit sadece isim ve bilgilere ait alanlar değişiyor.

Excel'e PDF'den veri aktarma hakkında ekteki dosyada bu alanda PDF olması gerekirken benim kullandığım Excel'de yok Bunu nasıl ekleyebilirim. Belki bu yöntemle aktarabilirim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.webp
    Screenshot_1.webp
    40.7 KB · Görüntüleme: 11
Sayın @ByChilavert .

Anlaşılan, belgenin bütünündeki yapı sabit ve pdf belgede bordro yapısı dışında bir veri yok.
PDF belgeyi makro kod ile açtırıp içeriği aldırılabilir sanırım.

Muhtemelen adı soyadi 2 kelimeden fazla olan ve sayısal veri olmayan başlıkların varlığı sıkıntı yaratacaktır.
Halledilebilir ancak dediğim gibi biraz zahmetli özel zaman ayrılması, ince ayarlamaların yapılması icap eden bir iş gibi görünüyor.

.

Sayın @ByChilavert .

Anlaşılan, belgenin bütünündeki yapı sabit ve pdf belgede bordro yapısı dışında bir veri yok.
PDF belgeyi makro kod ile açtırıp içeriği aldırılabilir sanırım.

Muhtemelen adı soyadi 2 kelimeden fazla olan ve sayısal veri olmayan başlıkların varlığı sıkıntı yaratacaktır.
Halledilebilir ancak dediğim gibi biraz zahmetli özel zaman ayrılması, ince ayarlamaların yapılması icap eden bir iş gibi görünüyor.

.
Merhaba Ömer Hocam Bu dediğim sistemi ücretli olarak yapmanız durumunda ne kadar ücret talep edersiniz bu uygulama benim işimi fazlasıyla kolaylaştıracak aksi durumda çok zamanımı alan bir işlem yapmış oluyorum.

burası genele açık bir forumdur ve ücrete dair bir husus söz konusu değildir.
Eğer özel bir talebiniz varsa, üst menüde bulunan alandan konu açabilirsiniz.

Çözüm
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...