Çözüldü Optionbutton Ve Hücre Değerininin Birlikte Kurgulanması

Necmi25

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar. Bir önceki sorumda güzel çözümler üretildi ancak sayfama uyarladığımda hep hata veriyor ve bu amaçla tüm senaryoyu tabloya döktüm. Bu tablodaki senaryoya göre kurgulayabilirmisiniz. Kusura bakmayın acemi olduğumdan belki basit şeylerdir ancak çözemediğim için sizleri rahatsız ediyorum. Teşekkürler. Saygılar.

Ekli dosyalar

Daha önceki dosyalarınızdan çok fazla optionbutton ve koşul içeriyor. Hatta her dosyanızda birşeyler değişiyor. Her seferinde farklı kod yazmak gerekiyor. Orjinal dosyanız şuanki yüklediğiniz dosya ile birebir aynı değilse sorun yaşarsınız ve tekrar başa dönülmek zorunda kalır. Orjinal dosyanızdaki özel bilgileri silerek buraya yükseniz daha uygun olur. Kodlamadan anlamıyorsanız şuan size sunacağım çözümü orjinal dosyanıza uygulayamazsınız.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Daha önceki dosyalarınızdan çok fazla optionbutton ve koşul içeriyor. Hatta her dosyanızda birşeyler değişiyor. Her seferinde farklı kod yazmak gerekiyor. Şuanki yüklediğiniz dosya ile birebir aynı değilse sorun yaşarsınız ve tekrar başa dönülmek zorunda kalır. Orjinal dosyanızdaki özel bilgileri silerek buraya yükseniz daha uygun olur. Kodlamadan anlamıyorsanız şuan size sunacağım çözümü orjinal dosyanıza uygulayamazsınız.
Şu anki yüklediğimle birebir aynı bu tablo. Sorun çıkan sadece tablodaki "e" ile ifade ettiğim koşul. Dİğerleri sorunsuz çalışıyordu ancak tüm tablo görülsün diye çalışan çalışmayan tüm durumları tabloya aktardım.

Şu anki yüklediğimle birebir aynı bu tablo. Sorun çıkan sadece tablodaki "e" ile ifade ettiğim koşul. Dİğerleri sorunsuz çalışıyordu ancak tüm tablo görülsün diye çalışan çalışmayan tüm durumları tabloya aktardım.
Müsait olduğumda başkası cevap yazmamış olursa konuyla ilgilenirim.
Ayrıca tüm maddeleri tekrar gözden geçirip bütün ihtimalleri yazmanızda fayda var.
Mesela hiç bir maddede 1, 2 ve 3 optionbuttonların gözüküp gözükmeyeceği yazılmamış. Bu iki buton gözükecek olarak yorumladım. Tüm maddelere bütün butonların durumunu dahil ederseniz daha anlaşılır olur.

Müsait olduğumda başkası cevap yazmamış olursa konuyla ilgilenirim.
Ayrıca tüm maddeleri tekrar gözden geçirip bütün ihtimalleri yazmanızda fayda var.
Mesela hiç bir maddede 1, 2 ve 3 optionbuttonların gözüküp gözükmeyeceği yazılmamış. Bu iki buton gözükecek olarak yorumladım. Tüm maddelere bütün butonların durumunu dahil ederseniz daha anlaşılır olur.
Tüm maddelerde 1,2 ve 3.seçenekler sabit seçenekler ve onlar gözükecekler, diğerleri (4,5,6 ve 7.seçenek butonları) tabloda belirttiğim koşullara göre değişkenlik gösteriyor. Oklarıda yardımcı olsun ve görsel olarak daha iyi ifade etsin diye kullandım. Tamam hocam. Teşekkürler.

Kodlamayı anlamanız için bazı açıklamalar yaptım. Sayfa1 in kod bölümüne yapıştırıp deneyin. Geliştirici sekmesindeki Tasarım Modu nun pasif olduğundan emin olun. Aksi halde butonlar tepki vermez.
Kod:
You must log in to view
(86 satır)

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar