Çözüldü MsgBox ta dosya uzantısının yazdırılmaması

ErolU

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar,

MsgBox ActiveWorkbook.Name & " adlı dosya kaydedilecek.", vbInformation, "BİLGİ"

1. Yukarıdaki MsgBox dosya adını yazarken uzantısı ile beraber yazıyor. Uzantı yazılmadan sadece dosya adını yazacak şekilde bu MsgBox'ı nasıl düzenlemeliyim.
.xlsx / .xls gibi 3 ve 4 karakterli uzantıları destekleyecek biçimde olmalı.

2. ActiveWorkbook.Name ve ThisWorkbook.Name kullanımlarından hangisi yukarıdaki MsgBox'ta kullanılmalı. Aralarında fark var mı?

Konuya çözüm işaretledim ama asıl dosyamda kodların ikisi de hata verdi.
Asıl kodu aşağıya ekledim.
Tekrar yardımlarınızı rica ederim.
Kod:
You must log in to view content
(24 satır)

GoTo 2 'nin üstündeki END IF fazla gibi.

Amacınızı yazmış değilsiniz.
Amacınız, yedekleme için kullanıcınını onayını mı almak?
Yani yedeklensin mi gibi bir soru sordurup cevaba göre işlem mi yaptırmak?

Ayrıca Sayın @Korhan AYHAN ve benim verdiğim cevap ile verdiğiniz bu kod arasındaki ilişkiyi de anlayamadım.

Not: Zaten mevcut kodda dosyanın uzantısı olmadan ADInı alabileceğiniz bir alternatif daha var.
O da şöyle: MsgBox CreateObject("Scripting.FileSystemObject").GetBaseName(ThisWorkbook.Name)

MsgBox'lar dosyanın yedeklenmek istenip istenmediğini soruyor. Evet ise yedek alıyor.
Koddaki iki çizgi arasındaki 3 alternatif de Expected: Then or GoTo hatası veriyor.
Amacım bu 3 alternatiften birini kullanmak. Hat verdikleri için kullanamıyorum.

İki çizgi arasına aldığım satırların başındaki tek tırnak kaldırıldığında satırda hata olduğu gözüküyor.

Ayrıca Sayın @Korhan AYHAN ve benim verdiğim cevap ile verdiğiniz bu kod arasındaki ilişkiyi de anlayamadım.

Verdiğim koda ekleyecektim önerilerinizi.

Ekli dosyalar

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
9