Çözüldü Msgbox Evete Tıklandığında Toplam Sayfasına Atma

mdtmdt

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba ömer beyin yardımıyla ilerlediğimiz programda

ekteki dosyada bilgileri getir dedikten sonra işlem bitince bir msgbox cıkıyor Evet denildiğinde Toplam sayfasının 2.satırından başlayarak alt alta kayıt etmesini istiyorum

Amacımız farklı farklı bilgisayalarda exceli calistirip donanım bilgisi toplamak

Ekli dosyalar

@mdtmdt
Elde edilen bilgilerin ilk ikisi hariç sabit veriler olacağına göre;
bence sadece iki IP bilgisinin kaydedilmesi yeterli olur ancak madem tümünü listelemek istiyorsunuz;
RAM ili ilgili kodun son kısmındaki Dim answer .... satırı dahil End Sub satırına kadarki satırları silip,
Sayfa1'in kod bölümündeki Call..... satırlarının en sonuna, End Sub satırının hemen üstüne şu satırları ekleyin.

VBA:
You must log in to view content
(8 satır)

Mehaba Sayın @Ömer BARAN ve @okutkan
Ellerinize Sağlık her zamanki gibi muhteşemsiniz konu ilgimi çekti ve inceledim toparlanan verilerin saklandığı toplam sayfasında mükerrer kayılarda engellenebilirmi.
Çok önemli bir durumu hatırlatmış oldunuz hocam benimde işime yarayabilir 3 başlıkta aynıysa eklememesi. Hatta maç adress aldırmayı unutmuşum ondan mükerrer kayıt engellenebilir

say1, say2, say3 değişkenlerine benzer örnekler çoğaltılabilir. İp adres, local ip, bilgisayar adı için mükerrer kayıt kontrolünü aşağıdaki kod ile yapabilirsiniz.
VBA:
You must log in to view content
(41 satır)

Merhaba konu benim olmadığı için çözüldü olarak işaretleyemiyorum
kod belirtilen üç kriterde sırasıyla mükerrer kayıt kontrolü yapıyor. (diğer kriterler içinde istenilirse çoğaltılabiliyor.
Sayın @okutkan Elinize sağlık.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
8