Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mtecimer

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Diğer
Merhaba,
Benim talebim Macro ile hazirladigim tabloda ki verileri ek bir sayfada kayitli tutmak.
Ekte dosyayi paylasiyorum, umarim aciklayici olmustur.

Ekli dosyalar

Çözüm
Orjinal dosyada Detay sayfasında a sütununa tıklayıp bir adet sütun ekleyin. Yüklediğim dosyada ben ekledim.
Kodun en altındaki satırda tek tırnağı kaldırırsanız silme işlemini de yapar.
VBA:
You must log in to view content
(15 satır)
Orjinal dosyada Detay sayfasında a sütununa tıklayıp bir adet sütun ekleyin. Yüklediğim dosyada ben ekledim.
VBA:
(17 satır)

Ekli dosyalar

Çözüm
VBA:
(17 satır)
Üstad eline saglik gayet güzel calisiyor fakat L32 de yazdigim (Eger mümkünse Fatura tarihi ve numrasini da Detay sayfasina ilgili islemin karsina getirmesi) bu islemi detay sayfasina aktarmiyor. Acaba bunu da aktarmamiz mümkün mü ?

Önceki mesajımdaki işlemi yapmak istiyorsanız; For next döngüsünün arasına aşağıdaki kod satırlarını yapıştırıp deneyin.
dty.Range("K" & i) = ft.Range("J5")
dty.Range("L" & i) = ft.Range("J6")

Önceki mesajımdaki işlemi yapmak istiyorsanız; For next döngüsünün arasına aşağıdaki kod satırlarını yapıştırıp deneyin.
dty.Range("K" & i) = ft.Range("J5")
dty.Range("L" & i) = ft.Range("J6")
Hocam elinize saglik mükemmel oldu

Nacizane tavsiye, Önceden cay/kahve ismarla butonu vardi keske bu devam etse, size bir kahve ismarlamak isterdim. Emeginiz cok büyük benim icin.

@mtecimer

Mevcut kodun en sonundaki END SUB satırının üstündeki
aralik.Delete shift:=xlUp kısmını aralik.ClearContents olarak değiştirince istediğinizin olması lazım.
Belgeye değil, önceki cevaplarda kullanılan kodlara baktım.

Hocam elinize saglik mükemmel oldu

Nacizane tavsiye, Önceden cay/kahve ismarla butonu vardi keske bu devam etse, size bir kahve ismarlamak isterdim. Emeginiz cok büyük benim icin.
Sağolun, Düşünmeniz yeterli.
Silme işleminde Ömer abinin verdiği yöntem işinize yaramış olması lazım, başka şekilde silme işlemi istiyorsanız yazarsınız.

@mtecimer

Mevcut kodun en sonundaki END SUB satırının üstündeki
aralik.Delete shift:=xlUp kısmını aralik.ClearContents olarak değiştirince istediğinizin olması lazım.
Belgeye değil, önceki cevaplarda kullanılan kodlara baktım.
Tesekkürler
Sağolun, Düşünmeniz yeterli.
Silme işleminde Ömer abinin verdiği yöntem işinize yaramış olması lazım, başka şekilde silme işlemi istiyorsanız yazarsınız.
Kod:
(31 satır)

Hocam bu kodu basa ekledigimde hata aliyoru bakabilirmisiniz ?

End sub dan önce aşağıdaki kodları ekleyin.
J6 Hücresinde, metin ve ayirici isimli değişkenlerdeki veriler bulunması lazım. Hücrede bulunmayan bir değer üzerinde değişiklik yapamaz.
Ayirici değişkenindeki nokta yerine tire (-) karakterini veya başka bir karakteri yazabilirsiniz. Eğer böyle bir değişiklik yaparsanız, kodu çalıştırmadan önce J6 hücresindeki veriyi "Test 2022-22" olarak değiştirin.
VBA:
(5 satır)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...