A

Çözüldü makro ile sayfalar arası topla çarpım

abdullahss

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba sayfalar arası veri toplamak istiyorum ama doğru makro kuramıyorum.

Kod:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(47 satır)

Ekli dosyalar

Moderatörün son düzenlenenleri:
Çözüm
Ben size gönderdiğim formül tüm sayfalardaki verilerin toplamını gösteriyor . Sizin yaptığınız formül tek sayfa için . Sizin talebiniz Nedir ? Bu arada tek sayfa da yada çoklu sayfada işlem yapacaksanız etopla işinizi görecektir .

Kullanılan yöntemle istenilen sonuçlara ulaşılamamış olmalı ki forumdan destek isteniyor.
Bu durumda; istenileni, koşuları vs belirtmeden, sonuç alınamayan yöntemin paylaşılıp düzeltme istenilmesi bana pek anlamlı gelmiyor doğrusu.
Teşekkür ederim.
Alttaki gibi çözdüm sorunu.
Kod:
(1 satır)
İsterseniz bunu deneyin,
1660666113201.webp

Burhan bey tam olarak sayfa isimlerini nasıl alıyor anlamadım,formül ile doğru sonuçlara ulaşıyorum fakat makro ile ulaşamadım bağzı verileri de alamıyorum. süzülen sayfada tek veri var ise almıyor fakat 1 den fazla veri var ise toplamları alıyor.
Kod:
(5 satır)

F sütununa aldığım verileri yapamadım.

'Range("f3") = Evaluate("=SUMPRODUCT((kesim!A$8:A$910=$b2)*(kesim!v$8:v$910))")

Range("f3") = Evaluate("=SUMPRODUCT((dikim!A$8:A$910=$b2)*(dikim!v$8:v$910))")

Range("f4") = Evaluate("=SUMPRODUCT((paket!A$8:A$910=$b2)*(paket!v$8:v$910))")

F sütununa aldığım verileri yapamadım.
Ben size gönderdiğim formül tüm sayfalardaki verilerin toplamını gösteriyor . Sizin yaptığınız formül tek sayfa için . Sizin talebiniz Nedir ? Bu arada tek sayfa da yada çoklu sayfada işlem yapacaksanız etopla işinizi görecektir .

Kullanılan yöntemle istenilen sonuçlara ulaşılamamış olmalı ki forumdan destek isteniyor.
Bu durumda; istenileni, koşuları vs belirtmeden, sonuç alınamayan yöntemin paylaşılıp düzeltme istenilmesi bana pek anlamlı gelmiyor doğrusu.

Teşekkür ederim.
Alttaki gibi çözdüm sorunu.
Kod:
(1 satır)

Çözüm