Çözüldü Makro ile Hücredeki İsimleri Farklı Kaydetme

ugurcet

Normal Üye
merhaba;
makro ile A1 hücresinde yazılı olan değer ile belirli bir konuma (.xlsx) formatıyla farklı kaydetmek istiyorum. kod için yardımcı olabilir misiniz?
saygılarımla.

Çözüm
Merhaba Sayın @ugurcet .

Sayın @muhsar soruyu cevaplandırmış ama ben de fikrimi belirteyim.

Belgedeki makroların silinebilmesi için malesef bir ayar yapılması gerekiyor.
Kullandığınız excel versiyonuna göre ayar konumu değişebilir ama ben benim kullandığım haline göre ekran görüntüsü verdim.
Excel SEÇENEKLERİ bölümünde, GÜVEN MERKEZİ ayarları kısmından VBA Project Modeline erişim izni işaretli olmalıdır.

Bu ayarı yaptıktan sonra, sayfaya bir adet metin kutusu/şekil ekleyin ve
bu metin kutusu/şekil ile aşağıdaki makroyu ilişkilendirip, bu nesneye fareyle tıklayarak çalıştırın.
VBA:
You must log in to view content
(5 satır)
merhaba;
makro ile A1 hücresinde yazılı olan değer ile belirli bir konuma (.xlsx) formatıyla farklı kaydetmek istiyorum. kod için yardımcı olabilir misiniz?
saygılarımla.
sn.uğurcet;bende öğrenmeye çalışan bir forum kullanıcısıyım.elimdeki kodlardan bir örnek yaptım ama xlsm olarak kayıt ediyor,xlsx kısmını halledemedim.bu hali ile işinize yararsa kodları kullanırsınız.(masa üstüne a1 de yazan isim ile farklı kayıt eder)

Ekli dosyalar

Merhaba Sayın @ugurcet .

Sayın @muhsar soruyu cevaplandırmış ama ben de fikrimi belirteyim.

Belgedeki makroların silinebilmesi için malesef bir ayar yapılması gerekiyor.
Kullandığınız excel versiyonuna göre ayar konumu değişebilir ama ben benim kullandığım haline göre ekran görüntüsü verdim.
Excel SEÇENEKLERİ bölümünde, GÜVEN MERKEZİ ayarları kısmından VBA Project Modeline erişim izni işaretli olmalıdır.

Bu ayarı yaptıktan sonra, sayfaya bir adet metin kutusu/şekil ekleyin ve
bu metin kutusu/şekil ile aşağıdaki makroyu ilişkilendirip, bu nesneye fareyle tıklayarak çalıştırın.
VBA:
You must log in to view content
(17 satır)
.
1588800731053.webp
1588800766476.webp

.

Moderatörün son düzenlenenleri:
Çözüm
çok teşekkür ederim ikisi de işimi görüyor kusura bakmayın yazmakta biraz geç kaldım hastalıkla uğraşıyordum. son bir sorum olacaktı her ikisinde dosya yolunu nereye yazmalıyım belirli bir dosya konumuna da kaydetmek istiyorum çünkü

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
5