Çözüldü Korumalı ve Gizli Sütunları Atlama

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

vurkan

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Arkadaşlar merhaba;

E7 CE64 aralığından oluşan bir tablom var. Bu tabloda formül içeren korumalı sütunlar ile boş olduğu halde tabloda bulunması gereken dolayısıyla sütun gizleme yoluyla gizlenen sütunlar var.

Bir forumdan edindiğim aşağıdaki kod ile enter tuşuna bastıkça bu aralıkta sağa doğru hareketi sağladım. Ama korumalı sütunları geçmeyi başaramadım.
Yapmak istediğim Bu aralıkta Enter tuşuna bastıkça sağa doğru hareket etmek ve CE sütununa gelince entere basınca E sütununda bir aşağı satıra inmek. Bunu yaparken Korumalı sütunları ve gizlediğim sütunları atlaması. Bunun için nasıl bir ilave yapabilirim? Saygılar.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Range)
Target.Offset(, 1).Select
If Target.Column = 83 Then Target.Offset(1, -77).Select
End Sub

Ekli dosyalar

Çözüm
Mutlaka Enter kullanmak istiyorsanız mevcut makronuzu iptal ederek aşağıdaki kodu boş bir modüle kopyalayıp Aktif makrosunu çalıştırarak Enter tuşunun işlevini değiştirebilirsiniz. Normale dönmek için Pasif makrosunu çalıştırınız.
Kod:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(14 satır)
Sayın ÖmerBey üstadım İlginize teşekkür ediyorum. İstediğim oldu. Ancak hücreye bir şey yazmadığım zaman enter yapınca hareket aşağı doğru oluyor. Diyelim ki öğretmen 1 gün gelmedi. Rakam yazılmayacak. O hücre boş kalacak. Enter yapınca yan hücreye değil alt hücreye geçiyor. Buna bir şey yapabilir miyiz acaba. Saygılar sunuyorum.

Mutlaka Enter kullanmak istiyorsanız mevcut makronuzu iptal ederek aşağıdaki kodu boş bir modüle kopyalayıp Aktif makrosunu çalıştırarak Enter tuşunun işlevini değiştirebilirsiniz. Normale dönmek için Pasif makrosunu çalıştırınız.
Kod:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(14 satır)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Çözüm
Üstadım Hayırlı akşamlar. Verdiğiniz kodları kullandım. Ancak dosyamdaki gizle makromu çalıştırınca sağa hareket CE sütunundan E ye dönmek yerine sağa doğru yoluna devam ediyor. Gizleme makromdan CE sütununu çıkardım ama yine de sonuç değişmedi.
Bir de kılavyenin numerik kısmındaki enter bu işlevi görmüyor. Bu tabloya rakamlar girileceğinden o enterin kullanılması daha güzel olurdu. Saygılar sunuyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
8