Çözüldü Kimlerin yemek yemediğini listeden bulup listeleme

Spil

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2021
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Okulumuz yemekhanesinde yemek yiyen öğrencileri, Düşeyara formülü ile okul no'sunu yazarak sınıf-ad soyad bilgilerini liste.xlsx'ten alarak kimlerin yediğini formülle hallettim. Ancak liste.xlsx'te olupta yemek yemeyen öğrencilerin kimler olduğunu yemek yiyenler sayfasında ayrıca bir sütuna isimlerini yazdıramadım. Yardımınız olursa fazlasıyla memnun olurum.

Çözüm
Eski versiyonlar için paylaştığım görseldeki formül yerine E2 ye aşağıdaki formülü yazıp aşağı sürükleyiniz.

Kod:
You must log in to view content
(1 satır)
Merhaba Office 2021 kullandığınızı belirtmişsiniz. Aşağıda örnek olması açısından çözüm önerisi paylaşıyorum aynı mantıkla farklı çalışma kitaplarından da verileri bulabilirsiniz. yapamazsanız foruma örnek dosya hazırlayıp yüklerseniz yardımcı oluruz.

Adsız5.webp

Merhaba Office 2021 kullandığınızı belirtmişsiniz. Aşağıda örnek olması açısından çözüm önerisi paylaşıyorum aynı mantıkla farklı çalışma kitaplarından da verileri bulabilirsiniz. yapamazsanız foruma örnek dosya hazırlayıp yüklerseniz yardımcı oluruz.

Adsız5.webp
Mehmet bey alakanız için sağolun. Resimdeki formülünüz yanlış okumadıysam =FİLTRE(A2:A15;EĞERSAY(C2:C5;A2:A15)=0) Bu formülü yazdığımda "Bu işlev geçerli değil" uyarısını alıyorum.
Çok özür dilerim. Ofisim 2016'ymış.

Son düzenleme:
Ofis2016'da filtre formülü olmadığı için tekrar başa dönmüş durumdayım. Eğer başka bir yolu yoksa tekrardan ilgi ve alakanız için teşekkür ederim.

Eski versiyonlar için paylaştığım görseldeki formül yerine E2 ye aşağıdaki formülü yazıp aşağı sürükleyiniz.

Kod:
You must log in to view content
(1 satır)

Çözüm
Küçük bir düzeltmeyle halloldu. Mehmet bey ilgi ve emeğiniz için çok teşekkür ederim. Tek başıma işin içinden çıkamayacağım bir formülmüş. Sağlıcakla kalın.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Manisa
Konu Bilgi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
5