Çözüldü İki Tablo İçerisinde Olmayanları Listeleme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

teyadih

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Kolay gelsin Arkadaşlar
İki takip listemdeki personellerin sicil numaralarına göre 2.Listede olup da 1.listede olmayanlar ile 1.Listede olup da 2.listede olmayan personellerin bilgilerini yazdıracağım EĞER li formüle ihtiyacım var.
Örnek dosyayı gönderiyorum. Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

Çözüm
Sayfa1 L3 hücresine dizi formülü olarak (CTRL+SHIFT+ENTER) uygulayıp sağa (M3 hücresine) ve BOŞ SONUÇ alıncaya kadar aşağı doğru kopyalayın.
Kod:
You must log in to view content
(1 satır)
Merhaba.
J5 hücresine birinci formülü, N5 hücresine de ikinci formülü uyulayıp BOŞ sonuç alıncaya kadar sağa ve aşağı kopyalayın
(dizi formülü olduğundan CTRL+SHIFT+ENTER ile uygulanmalıdır).
Kod:
(2 satır)

Sayın Baran
1.listede olup da 2.listede olmayan personellerin sıra numaralarını D sütununda isminin karşına
2.listede olup da 1.listede olmayan personellerin sıra numaralarını H sütununda isminin karşına
yazdırabilir miyiz?
Örnek 1.listedeki 34.sıradaki Elif için D sütununa 34
2.listedeki 1.sıradaki Ahmet için H sütununa 1

SAyın @teyadih , benzer cümleyi daha evvel de yazmıştım: bu tür bir formülü kendinizin de oluşturabileceğinizi düşünüyorum.

Aşağıdaki formülleri sırasıyla D4 ve H4 hücresine uygulayıp aşağı doğru kopyalayın.
Kod:
(2 satır)

Tekrar merhaba.
Umarım yanlış düşünmedim.
-- Birinci liste için; Sayfa1 D3 hücresine dizi formülü olarak (CTRL+SHIFT+ENTER) uygulayıp sağa (E3 hücresine) ve BOŞ SONUÇ alıncaya kadar aşağı doğru kopyalayın.
Kod:
(1 satır)

-- İkinci liste için; Sayfa1 H3 hücresine dizi formülü olarak (CTRL+SHIFT+ENTER) uygulayıp sağa (I3 hücresine) ve BOŞ SONUÇ alıncaya kadar aşağı doğru kopyalayın.

Kod:
(1 satır)

Formül tamam sayın Baran elinize sağlık. İnşallah son olarak terfi sayfasına uyarlamak için ikinci formülü AH sütunu boş olanları değilde örnek dosyada açıkladığım üzere sözleşmeli ve geçici gelenleri almayacak şekilde uyarlayabilir misiniz? Denedim ama çıkamadım içinden

Ekli dosyalar

Sayın Baran terfi listesindeki bilgiler 7.satırdan başlıyorken formülde 14 den başlamış. Düzelttiğim de ise yanlış veriyor. 14 den başlamasının mantığı nedir?

Önceki cevabımdaki formülü güncelledim.
Ters yazmışım EĞERSAY kısmını (kırmızı renklendirdiğim kısım) ve veri başlangıç satır numarasını düzelttim.
Sayfayı yenileyerek önceki cevabımı kontrol ediniz.

Sayın Ömer BARAN üstadım,
sizin cevapladığınız 2,9 ve 12. pencerelerdeki cevaplardaki EHATA yı EĞER(EHATALIYSA dizi formülünde yapamadım lütfen bir iki tanesini EĞER(EHATALIYSA olarak düzenleyebilir misiniz?

Merhaba Sayın @KMLZDMR .
Örneğin 2 numaralı cevapta verdiğim formüllerde, HATA üretecek kısım KÜÇÜK işlevinin kullanıldığı kısım
(sonundaki -1' i almaya gerek yok elbette) . Parantezleri takip edip KÜÇÜK işlevinin kapanan parantezini bulursunuz.
Bu durumda = EĞER(EHATALIYSA( KÜÇÜK(.....) ) ; "" ; KAYDIR(.....) ) şeklinde düzenleyebilirsiniz.

Üstadım

a) {=EĞER(EHATALIYSA(KAYDIR($F$1;KÜÇÜK(EĞER(EĞERSAY($B$4:$B$1000;$F$4:$F$1000)=0;SATIR($F$4:$F$1000));SATIR($A1))-1;SÜTUN(A$1)-1));"";KAYDIR($F$1;KÜÇÜK(EĞER(EĞERSAY($B$4:$B$1000;$F$4:$F$1000)=0;SATIR($F$4:$F$1000));SATIR($A1))-1;SÜTUN(A$1)-1))}
olmadı
b) {={KAYDIR($F$1; EĞER(EHATALIYSA(KÜÇÜK(EĞER(EĞERSAY($B$4:$B$1000;$F$4:$F$1000)=0;SATIR($F$4:$F$1000));SATIR($A1))-1;SÜTUN(A$1)-1);"";KAYDIR($F$1;KÜÇÜK(EĞER(EĞERSAY($B$4:$B$1000;$F$4:$F$1000)=0;SATIR($F$4:$F$1000));SATIR($A1))-1;SÜTUN(A$1)-1))) }
olmadı
c) {=KAYDIR($F$1;EĞER(EHATALIYSA(KÜÇÜK(EĞER(EĞERSAY($B$4:$B$1000;$F$4:$F$1000)=0;SATIR($F$4:$F$1000));SATIR($A1)));SÜTUN(A$1)-1);"";KÜÇÜK(EĞER(EĞERSAY($B$4:$B$1000;$F$4:$F$1000)=0;SATIR($F$4:$F$1000));SATIR($A1))-1;SÜTUN(A$1)-1)}
olmadı
doğrusu nasıl?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
23