T

Çözüldü iki satır arası veri alma

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan tukayf
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

tukayf

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Değerli hocalarım. ekteki örnekte de anlatmaya çalıştım. Bir sütunda open # ile başlayıp take profit # ile biten veriler var. ben bu tek sütundaki verileri yan sütunlara almak istiyorum nette araştırmama rağmen bununla ilgili bilgi kırıntısı bulamadım ya da ben fark edemedim. Yardımlar için şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• ##.xlsx
    ##.xlsx
    9.8 KB · Görüntüleme: 10
Hocam formül yavaş çalışıyor biraz o nedenle kodları kullanıyorum. Ancak bu kodları C, D, E, F, G sütunları için revize edebilir miyiz kendim yapamadım.

Bilgisayarda değilim.
Anlamadım doğrusu.
A sütununraki verilerin yerini mi değiştirdiniz?
Yoksa örneğin;
-- 10 sayısını B1 e yazıp, bunula ilgili verileri B2 den aşağı doğru,
-- 18 sayısını C1 e yazıp, bununla ilgili verileri C2 den aşağı doğru listelemek mi istiyorsunuz?
-- Ya da 1'inci satıra hiçbir şey yazmayıp, B1 den başlayarak sütunlara tüm verilerin dağıtımını doğrudan kodla yapmak mı istiyorsunuz?

.

Önceki kodun yerine (sayfanın kod bölümüne) aşağıdaki kodu kullanın.
1'inci satırda yazacağınız sayıya göre ilgili veriler sayıyı yazdığınız sütuna listelenir.

VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(15 satır)

.

Değerli hocalarım ekteki örnek dosyada gösterdiğim gibi ( open #2 sell ile başlayıp modify #2 sell ile biten, open #3 buy ile başlayıp modify #3 buy ile biten gibi) başlıkların buy ya da sell olmasına göre buy ve sell sayfalarına altalta aktarım yapmak istiyorum bir buton yardımıyla mümkün müdür. Mümkün ise şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler.

Ekli dosyalar

Sayın @Tukayf .

Kulanmayacaksanız, mevcut Worksheet_Change kodunu silebilirsiniz.
Aşağıdaki kodu boş bir MODUL'e yapıştırın ve veri sayfasına konumlandıracağınız bir düğmeyle bu kodu ilişkilendirin.

NOT: Kodun başındaki Set XD = Sheets("Sayfa4") satırında veri alınacak sayfanın adının doğruluğundan ve
veri aktarılacak sayfa adlarının da buy ve sell olduğundan emin olun.
CSS:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(33 satır)

.

Hocam Sayfa4 B ve sağa doğru giden sütunlardaki buy ve sell içeren başlıkları buy ve sell sayfalarına
alt alta sıralayacaktı. Burayı yanlış anlatmışım sanırım. Şu anki kod tüm sayfa4 A sütunundaki tüm veriyi sıralıyor. Mümkünse düzeltebilir miyiz.