Çözüldü İçindeki Kelimeyi Alan VeSağdan Formülü Güncelleme

teyadih

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba arkadaşlar. Kullanmış olduğum bir metnin içinde bulunan kelimeyi alan formül ile sağdan belirli bir yere kadar alan formülleriyle ilgili güncellemeye ihtiyacım var. Detayları ekli dosyada açıkladım. Bakabilir misiniz?

Ekli dosyalar

Örnek dosyadaki 1.düzeltme talebimi hallettim arkadaşlar. 2.talebimle ilgili ise bir çözüm bulamadım. Örnek dosyada da belirtiğim şekilde mevcut haliyle il adını alan formülü ilçe ve il adını almak için sağdan 3.boşluğa kadar alacak şekilde düzenleyebilir misiniz?

Ekli dosyalar

Selamlar,
Alternatif olarak formül önerisinde bulunmak isterim...

Sayfa1 (3) sayfasında D3 hücresinde yer alan
AKÇINAR KARGABUL MAH. 5 SK. NO: 4 İÇ KAPI NO: 0 MALAY / SİNOP
şeklindeki adres ifadesinden MALAY / SİNOP şeklinde ilçe / il ibaresinin yazılması şeklinde anlıyorum sorunuzu

Bunun için D7 hücresine

Kod:
You must log in to view content
(1 satır)

formülünü yazabilirsiniz.
(Burada -2 nin anlamı : ilçe / il yazılımında / öncesi ve sonrasında bulunan 2 adet BOŞLUK... Dolayısıyla, toplam Boşluk adedinden 2 önceki boşluğun kaçıncı karakter olmasına göre ve bu boşluktan sonrasının alınmasına göre formüle edildi.)

D9 hücresinde Şehir ismini zaten formüle ettiğinizi görüyorum Alternatif olarak üstteki formülün bir benzerini de kullanabilirsiniz.
Kod:
You must log in to view content
(1 satır)

(Burada -2 kullanılmayarak Toplam BOŞLUK adedi bulunup, son boşluktan sonrası alınacak şekilde formüle edildi)

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
7