Soru İç içe devam eden alt klasörler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muyat

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Tekrar merhaba.
2 gün önce açtıgım şöyle bir konu vardı

Bu konuda hocamın ekledigi kodları biraz daha geliştiriyim deyip eklemeler yaptım.Ama ilerletemedim...Kodları Şayet aşagıdaki gibi yazarsam iç içe ilerleyen alt klasörlerde, örnegin Ahmete ait Manisa alt klasörüne tekrar bir alt klasör ekleyip Manisa'nın bir ilçesi olan 'AKHİSAR"yazıp makroyu çalıştırdıgımda sadece Ahmet-Manisa-Akhisar şeklinde çıkıyor...Diğer ana klasördeki isimler ve onlara ait alt klasörler çıkmıyor.
Her neyse istedigimiz şey artık şu oldu:
Görevliler isimli bir klasörde, çalışan kişilerin isimlerinin oldugu alt klasörler var be bu çalışan kişilerin ismi verilen alt klasörlerin her birinin içine, hergün bir alt klasör ekleniyor..Bu eklenen alt klasörlere de isim olarak eklendiği günün tarihi yazılıyor.Örnegin 05.04.2020 .Ve bu her gün eklenen tarih isminin yazılı oldugu alt klasörlerin içinde de işyeri isimleri olan alt klasörler var..Onların içinde de dosyalar ve evraklar var....Mesela yarın bana 06.04.2020 isimli bir klasör eklenecek.İçinde işyerlerine ait kaç alt klasör var bilmiyorum..
.Ama makro çalışınca mesela bir başkasına, yarın 06.04.2020 isimli klasör eklenmezse o sütuna karşılık gelen ilgili kişiye ait satırdaki hücre boş kalcak..Örnegin aşagıdaki Ahmet isimli kişiye yarın klasör gönderilmeyecek.
Ve bu ekleme durumunun ne zaman bitecegi belli değil.1 ay da sürebilir, 1 yıl da...Ülkemizin içinde bulundugu duruma baglı. O nedenle sütun sayısında sınırlama olmamalı...
Bu problem yüzünden bazı işyerlerinin dağılımı,farklı tarihlerde birden fazla isime gidiyor anlaşılması zor oluyor....Gereksiz yere toner ve kagıt israfı oldugu gibi zaman kaybı oluyor...Böylece mükerrer olanları bulmaya çalışacagız
Yani bir örnek vercek olursam makro çalışınca aşagıdaki gibi olmalı.Mesela Ali isimli arkadaşa ayın 7sinde 0 7.04.2020 isimli bir alt klasör gönderilecek ve içinde RR Ve SS firması alt klasör var ve gruba o zaman dahil oluyor..Selami Bey'e 06.04.2020 tarihinde 06.04.2020 isimli alt klasör gönderilmemiş o nedenle ordaki hücre boş kalmış.07.04.2020 isimli hücrenin sağında bulunan hücrenin 08.04.2020 ismini alabilmesi için o isimdeki öyle bir klasörün listedeki isimlerden en az bir kişiye verilmiş olması gerekli. Ve yine 08.04.2020 tarihli klasörden Ahmete de verilirse ve içinde 10 firma adı varsa isimler yazan sütunda yukardan aşagıya 10 tane "Ahmet" yazması gerekir. 1 .satırdaki İSİMLER isimli hücre hariç diğer hücreler adlarını, isimlere eklenen alt klasörden alcak.Veya elle de yazarız.Sorun değil.Henüz makro yazmayı yeni yeni ögrendigim için problem beni aşıyor..Yardımlarınızı rica ediyorum

WDSFTJ.webp

Kod:
You must log in to view content
(26 satır)

Moderatörün son düzenlenenleri:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Soru 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
1