Çözüldü İlk Tekrar Eden Veriyi Nasıl Bulabilirim

Qene

Yıllık Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhabalar,
Resimdeki gibi ilk tekrar eden kişiyi nasıl bulabiliriz bu ilk tekrar eden sayıda olabilirdir ? Yardımlarınız için teşekkürler.

4.webp

Selamlar,
Sorunuzda, peş peşe ya da farklı, gibi bir ibare göremediğimden, ben de, resimdeki gibi, formülle çözüm ekleyeyim...

1645037470588.webp
Merhaba @52779
"tekrarı olan İLK isim" AHMET olması gerekmiyor mu? yoksa ben tamamen yanlış mı anladım soruyu ? İstenen tekrarı olan İLK değer mi yoksa TEKRARLANAN ilk değer mi ? @Qene

Son düzenleme:
bu ilk tekrar eden sayıda olabilirdir

Merhaba 52779
"tekrarı olan İLK isim" AHMET olması gerekmiyor mu? yoksa ben tamamen yanlış mı anladım soruyu ? İstenen tekrarı olan İLK değer mi yoksa TEKRARLANAN ilk değer mi ? Qene
@Ezelk
Selamlar,
"tekrarı olan İLK isim" AHMET olması gerekmiyor mu?
sorunuza cevap olarak, soru mesajından alıntıladığım gibi, tekrar edenin SAYI da olma durumu mevcut. Ve 521 hem A2 de ve hem de A14 de var. Yani tekrarlı bir değer 521. O nedenle de ilk tekrar eden olarak 521 olmakta..

Diğer taraftan,
Mesajımda belirtmeye çalıştım... Soru bana göre tam NET değil. Peş peşe olup olmadığı tam belli değil.

@Ezelk
Selamlar,
"tekrarı olan İLK isim" AHMET olması gerekmiyor mu?
sorunuza cevap olarak, soru mesajından alıntıladığım gibi, tekrar edenin SAYI da olma durumu mevcut. Ve 521 hem A2 de ve hem de A14 de var. Yani tekrarlı bir değer 521. O nedenle de ilk tekrar eden olarak 521 olmakta..

Diğer taraftan,
Mesajımda belirtmeye çalıştım... Soru bana göre tam NET değil. Peş peşe olup olmadığı tam belli değil.
7 ve 8 de AHMET var. O nedenle sormuştum. Sanırım @Qene konuya açıklık getirir

Merhabalar Sorun çözülmüş ama bende birkaç alternatif ekleyeyim.

Eski versiyonlar Dizi formül
Kod:
You must log in to view content
(1 satır)

Eski Versiyonlar Dizi olmayan formül
Kod:
(1 satır)

Excel 365 Alternatifi
Kod:
(1 satır)