Çözüldü Hücreye Göre Diğer Hücrelerdeki Verileri Silme

teyadih

Normal Üye
Kolay gelsin arkadaşlar. Örnek dosyadaki mevcut makroya B2 deki yeşil alanda bulunan sayı değiştiğinde B sütunundaki mavi alanda bulunan tüm bilgilerin silinmesi için ekleme yapabilir misiniz? Birde hatırlatma sayfasındaki makroyu formülle alındığı için 0 olanları vermeyecek şekilde güncelleyebilir miyiz? Teşekkür ederim

Ekli dosyalar

Elinize sağlık sayın cakarem. Tam istediğim gibi teşekkür ederim. Bir tek hatırlatma sayfasındaki sıralama 0 olanları dikkate almadan D sütunundaki en küçük tarihe göre yapılabilir mi

Sayın @teyadih .

Alana veriler formülle alınmış ve boş olarak gördüğünüz hücreler boş değil.
O zaman mevzunun etrafından dolanmak için, Hatırlatma sayfasında H3 hücrisene =EĞER(A3="";MAK(A:A)+SATIR();A3)
formülünü uygulayıp aşağı doğru formüllü satırların sonuna kadar kopyalayın.
Sıralama makrosunun içindeki kodların tümünü silip yerine aşağıdakini yapıştırın.

VBA:
You must log in to view content
(4 satır)

Merhaba sayın cakarem. Makro tamam elinize sağlık. Planlamada yoktu ancak kullanınca ihtiyaç olduğunu anladım. Sizi de yoruyorum kusura bakmayın B2 deki rakam değiştiğinde mavi alan komple temizleniyor ya temizlendiğinde mavi alanlara bir boşluk bırakmasını sağlayabilir misiniz?

Merhaba sayın cakarem. Makro tamam elinize sağlık. Planlamada yoktu ancak kullanınca ihtiyaç olduğunu anladım. Sizi de yoruyorum kusura bakmayın B2 deki rakam değiştiğinde mavi alan komple temizleniyor ya temizlendiğinde mavi alanlara bir boşluk bırakmasını sağlayabilir misiniz?
Sıkıntıyı çözdük sayın cakarem. Her şey için teşekkür ederim

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
8