Soru Hücrelerin sırayla sıralanması

muratgunay48

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Hocalarım, örnek dosyada attığım.
AAA sayfasından, BBB sayfasına bilgi gidecek (yazdırmak için, satır sayısı belli değil)
AAA sayfasındaki SIRA NO'yu alacak, sonraki B-C-D-E-F sütunları sadece bir kez yazacak, yani B2-C2-D2-E2-F2 yazmış olacak. ADI SOYADI'ndan itibaren normal dolduracak dolduracak.
Makroyu çalıştırınca alt-alta dolduracak. Bitince de alt alta kaç satır olduysa kenarlık yapacak.
Umarım anlatabilmişimdir.
Saygılarımla.
Şimdiden teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

@muratgunay48

İsteğinizi anlayabilmek bakımından, örnek belgede isteğinize ve gerçek belgenizdeki verilerle enzer yapıda uygun veriler olmalı.
Bu şekilde bir miktar veri ekleyip, olması gereken sonucu BBB sayfasına kopyala yapıştır ile elle hazırlayın.

Ayrıca bir de; aktarılan satırlar BBB sayfasında kalmaa devam mı edecek yoksa aktarılan satırlar BBB sayfasından silinecek mi ya da
BBB sayfasında uygun bir sütuna, aktarılan satırların karşısına, aktırlıdığını gösteren bir hafr/işaret vs bir şey yazılıp, verile BBB sayfasında kalmaya devam mı edecek (silinmezse veya aktarıldığını gösteren bir iz olmazsa, bir sonariki aktarma işleminde aynı satırlar tekrar aktarılmak durumunda kalabilir bunu unutmayın) .

.

@muratgunay48

İsteğinizi anlayabilmek bakımından, örnek belgede isteğinize ve gerçek belgenizdeki verilerle enzer yapıda uygun veriler olmalı.
Bu şekilde bir miktar veri ekleyip, olması gereken sonucu BBB sayfasına kopyala yapıştır ile elle hazırlayın.

Ayrıca bir de; aktarılan satırlar BBB sayfasında kalmaa devam mı edecek yoksa aktarılan satırlar BBB sayfasından silinecek mi ya da
BBB sayfasında uygun bir sütuna, aktarılan satırların karşısına, aktırlıdığını gösteren bir hafr/işaret vs bir şey yazılıp, verile BBB sayfasında kalmaya devam mı edecek (silinmezse veya aktarıldığını gösteren bir iz olmazsa, bir sonariki aktarma işleminde aynı satırlar tekrar aktarılmak durumunda kalabilir bunu unutmayın) .

.
Hocam sizler sayesinde öğrenmeye çalışıyoruz. Bir kısmını kendim yaptım. Şu an lazım olan, Sayfa1 A sütunundan H sütununa kadar (satır 2'den başlasın mesela, çünkü değişebiliyor) Sayfa2 B sütunundan I sütununa kadar (satır 4'ten itibaren örneğin)
Kopyalayacak. Kayıt kısmı sürekli değişiyor hocam.

Ben geçici olacak şu şekilde çözdüm hocam. Çözüm denirse tabi.

Worksheets("KAYIT").Range("G2:M2").Copy Worksheets("YAZDIR").Range("B14:H14")
Worksheets("KAYIT").Range("G3:M3").Copy Worksheets("YAZDIR").Range("B15:H15")
Worksheets("KAYIT").Range("G4:M4").Copy Worksheets("YAZDIR").Range("B16:H16")
Worksheets("KAYIT").Range("G5:M5").Copy Worksheets("YAZDIR").Range("B17:H17")
Worksheets("KAYIT").Range("G6:M6").Copy Worksheets("YAZDIR").Range("B18:H18")
Worksheets("KAYIT").Range("G7:M7").Copy Worksheets("YAZDIR").Range("B19:H19")
Worksheets("KAYIT").Range("G8:M8").Copy Worksheets("YAZDIR").Range("B20:H20")
Worksheets("KAYIT").Range("G9:M9").Copy Worksheets("YAZDIR").Range("B21:H21")

İlginize teşekkür ederim hocam.

AKTAR demeden öce ;
1- BBB sayfasında başlıkların altındaki verilerin gelmesini istediğiniz satıra tıklayın,
2- AAA sayfasında kopyalamak istediğiniz ilk satıra tıklayın,
3- AKTAR'a basın
4-Gelen soruya satır sayısını girin.

AKTAR demeden öce ;
1- BBB sayfasında başlıkların altındaki verilerin gelmesini istediğiniz satıra tıklayın,
2- AAA sayfasında kopyalamak istediğiniz ilk satıra tıklayın,
3- AKTAR'a basın
4-Gelen soruya satır sayısını girin.
Bu şekilde çalıştı hocam. Teşekkür ederim. Satırı aktif etmeden denemiştim ben.
Hocam bu kod, filtre uygulanmışsa çalışır mı.

Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Soru 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
8