M

Çözüldü Klasör İçindeki PDF Belgelerin Listedeki Sırayla Çıktısını Almak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

mertatakan3838

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
C:\ sürücüsünün içinde Kimlik isimli klasörüm bulunmaktadır. Bu klasörün içindeki veriler TC kimlik numarası ile isimlendirilmiştir. Benim yapmak istediğim çalışma sayfamın A sütununa yazdığım TC kimlik numaralarının karşılığını belirttiğim klasörde bulup A sutunundaki sıraya göre yazdırmak için yazıcıya göndersin istiyorum. Bunu makro ile yapmak mümkün mü acaba.Saygilar

Merhaba Sayın @mertatakan_3838 .

Yazdırılacak belge isimlerinin standart olduğu anlaşılıyor doğru mudur?
Peki bu belgelerin uzantıları da belli midir (*.xlsx, *.xlsm gibi) ?
Belgelerde birden fazla sayfa var mıdır? Evet ise tüm sayfalar mı yazdırılacak?

Biraz detay verirseniz iyi olur sanırım.

.

Merhaba Sayın @mertatakan_3838 .

Yazdırılacak belge isimlerinin standart olduğu anlaşılıyor doğru mudur?
Peki bu belgelerin uzantıları da belli midir (*.xlsx, *.xlsm gibi) ?
Belgelerde birden fazla sayfa var mıdır? Evet ise tüm sayfalar mı yazdırılacak?

Biraz detay verirseniz iyi olur sanırım.

.
Ömer hocam belgeler TC kimlik numaraları ile isimlendirilmiş PDF uzantılı evraklardir. Evet bazılarında sayfa sayısı birden fazladir ve tüm sayfalar yazdirilacak

Sayın @mertatakan_3838 , aşağıdaki kod ile istediğinizin olması lazım.

Kodu, TC Kimlik numarası listesinin bulunduğu sayfanın kod bölümüne yapıştırın.
Listenin A2 hücresinden itibaren (1'inci satır başlık diye düşündüm) A sütununda olduğu varsayıldı.
Listenizde 12345678901.pdf gibi TC Kimlik numarasından sonra dosya uzantısı yazılıysa,
kodda kırmızı renklendirdiğim kısmı silin.
.
VBA:
Görüntülemek için giriş yapmanız gerekmektedir.
(12 satır)

.

Listenin A2 hücresinden itibaren (1'inci satır başlık diye düşündüm) A sütununda olduğu varsayıldı.
Listenizde 12345678901.pdf gibi TC Kimlik numarasından sonra dosya uzantısı yazılıysa,
.
VBA:
(12 satır)

.
Pazartesi iş yerinde deneyim size dönüş yapacağım Ömer hocam inşallah olur benim işimi çok kolaylaştıracak teşekkür ederim

.
VBA:
(12 satır)

.
Klasörün içindeki evraklar 12345678901.pdf şeklinde bu duruma göre makrodaki kırmızı renkle belirttiğiniz yeri silecekmiyim Ömer hocam

.
VBA:
(12 satır)

.
Makroyu denedim Ömer hocam makro herhangi bir tepki vermiyor hatada vermiyor ancak verileri yazdirmiyor

Kod:
(14 satır)

Sn. @Ömer BARAN hocam 4 nolu mesajınızdaki kodunuzu yukarıdaki şekilde çalıştırdık, bire bir eşleşme durumunda A sutununda bulunan (eşleşenleri) yazdırabiliyoruz, ancak ben ile başlayan şeklinde yazdırmak istiyorum, Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz. Teşekkürler.

Sayın @mertatakan_3838 .
Bilgisayarıma bağlı yazıcı olmadığından deneme şansım yok.
Kodu denediğimde, belgenin yazdırma kuyruğuna alındığını gördüğüm için sorun yaşanmayacağını düşünerek cevabı göndermiştim.
İsterseniz; kodun ilgili kısmını bir de aşağıdaki gibi değiştirerek deneyin. (5 saniye bekleme ekledim, süreyi değiştirerek de denersiniz)

VBA:
(4 satır)

Merhaba Sayın @tahsinanarat .
Kodda ilgili satırı aşağıdaki gibi (.pdf ibaresinden önce çift tırnağın sağına YILDIZ karakteri eklenecek) değiştirerek dener misiniz?
Ayrıca If satırının sonundaki _ (alt tire) işaretini silip, wait satırından sonra da End If diye bir satır ekleyin.
belge = "C:\AYRILANLAR\" & Cells(sat, 1).Text & "*.pdf"

.

Sayın @mertatakan_3838 .
Bilgisayarıma bağlı yazıcı olmadığından deneme şansım yok.
Kodu denediğimde, belgenin yazdırma kuyruğuna alındığını gördüğüm için sorun yaşanmayacağını düşünerek cevabı göndermiştim.
İsterseniz; kodun ilgili kısmını bir de aşağıdaki gibi değiştirerek deneyin. (5 saniye bekleme ekledim, süreyi değiştirerek de denersiniz)

VBA:
(4 satır)

Merhaba Sayın @tahsinanarat .
Kodda ilgili satırı aşağıdaki gibi (.pdf ibaresinden önce çift tırnağın sağına YILDIZ karakteri eklenecek) değiştirerek dener misiniz?
Ayrıca If satırının sonundaki _ (alt tire) işaretini silip, wait satırından sonra da End If diye bir satır ekleyin.

.
Teşekkürler Ömer hocam 5 sn işi işe yaradı çok teşekkür ederim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...