Çözüldü Hücre İçerisindeki Boş Satırı Silme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

burcudere

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
32 Bit
Excel Dili
İngilizce
Merhaba elimde bu şekilde bir liste var bazı hücrelerin içerisinde boş satır + numaralar çıkıyor. bu boş satırları topluca nasıl silebilirim bulamadım. Sadece numaraların kalmasını istiyorum. excel sürümünden emin değilim

Ekli dosyalar

Çözüm
Merhaba Alternatif olarak şöyle deneyin. Herhangi boş bir hücreye =TEMİZ(KIRP(A2:A110)) şöyle yazıp ---> sonrada tüm sütunu Kopyalayıp ---> istediğiniz bölgeye 123 Değerler olarak yapıştırırsanız.. Boşluklar temizlenmiş haliyle formülden kurtarmış olursunuz verilerinizi.
Merhaba Alternatif olarak şöyle deneyin. Herhangi boş bir hücreye =TEMİZ(KIRP(A2:A110)) şöyle yazıp ---> sonrada tüm sütunu Kopyalayıp ---> istediğiniz bölgeye 123 Değerler olarak yapıştırırsanız.. Boşluklar temizlenmiş haliyle formülden kurtarmış olursunuz verilerinizi.

Çözüm
Merhaba, formülü denedim, 123 ile yapıştırıp convert to number yaptım ve istediğim gibi temizlendi teşekkür ederim

O zaman;
-- önce =TEMİZ(A2) formülünü uygulayın, formül sonuçlarını kopyalayıp, aynı alana DEĞER olarak yapıştırın (123),
-- boş bir hücreye 0 yazıp, 0 yazdığınız hücreyi kopyalayın ve değer olarak yapıştırdığınız alanı seçip,
ÖZEL YAPIŞTIR >> DEĞERLERİ + TOPLA seçeneklerini işaretleyerek işlemi onaylayın.

O zaman;
-- önce =TEMİZ(A2) formülünü uygulayın, formül sonuçlarını kopyalayıp, aynı alana DEĞER olarak yapıştırın (123),
-- boş bir hücreye 0 yazıp, 0 yazdığınız hücreyi kopyalayın ve değer olarak yapıştırdığınız alanı seçip,
ÖZEL YAPIŞTIR >> DEĞERLERİ + TOPLA seçeneklerini işaretleyerek işlemi onaylayın.
Ömer bey yukarıdaki şekilde de deneyeceğim teşekkür ederim. Öğrenmek için soruyorum, Temiz formülü hücre içindeki fazla karakterleri temizlemek için mi kullanılır sadece bu örnekte olduğu gibi kopyala yapıştır dan kaynaklı hücre içindeki fazla boşluklu satırlar gibi. Yoksa başka kullanım alanı da var mı?

Şurada gerekli açıklama var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Genel Excel Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
9