Çözüldü Her Unvan İçin Ayrı Sıra Numarası Verme

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

teyadih

Normal Üye
Kolay gelsin arkadaşlar. Her unvan için ayrı sıra numarası veren ile aynı kişiye ait bilgileri alma formüllerinin güncellenmesi ve yan yana olan bilgilerin birleştirilerek alt alta yazılmasıyla ilgili formül talebime ilişkin örnek dosyayı ekte gönderiyorum. Yardımcı olur musunuz?

Ekli dosyalar

Çözüm
Fark ettiğim bir hatayı belirteyim;
buna göre gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra istenilen sonuçları alıp alamadığınız konusunu tekrar değerlendirirsiniz.

► AC sütununun kulanıldığı yardımcı alandaki #DEĞER! hatası sonucu beklenen/istenilen/sakınca olmayan hatadır (işleyiş açısından hata/sakınca yok).
Bu sütunda #DEĞER! hatası alıncaya kadar formülün aşağı doğru kopyalanması gerekiyor.
Bu hatanın alındığı ilk satıra bakarsanız, üstten o satıra kadar toplam AB sütunundaki en büyük sayı kadar satır olduğunu göreceksiniz.

► AD ve AF sütunlarındaki formüllerin, AE ve AC sütunundaki dolu alanların tümünü kapsaması,
AD ve AF sütunundaki formüllerin de aynı satır kadar aşağı doğru uygulanması gerekiyor.

Kalıcı çözüm için DİNAMİK AD...
1. formülünüzün güncel hali için W13' e aşağıdaki formülü yazınız ardından Ctrl+Shift+Enter tuşuna basınız. Sonrasında aşağıya doğru çekebilirsiniz

İlgili formül:
Kod:
You must log in to view content
(1 satır)

2. formül isteğiniz için aşağıdaki formülü deneyiniz..

Kod:
(1 satır)
.
Not: Formülü AG3 hücresine yazınız. Yazdıktan sonra Ctrl+Shift+Enter tuşlarına aynı anda basınız. Sonrasında sağa ve aşağı çekerek işlemi tamamlayınız.

Kısmende olsa listelemeyi başarabildim lakin tam istediğiniz gibi olmadı. Vakit ayırmam bu aralar zor. Müsait zamanım olursa bakacağım
1568066307237.webp

Moderatörün son düzenlenenleri:
Merhaba.
Açılış mesajındaki belgeye baktım ancak 3'üncü isteği tam oarak anlayamadım.
Sayın @cakarem'in verdiği ve sonuç alındığını belirttiğiniz formülleri belgenizde, olması gereken konumlara uygulayıp,
sadece çözülmeyen sorunuza yönelik ilave açıklama ekleyerek örnek belgenizi yeniler misiniz?

Örnek belgenizde, 3'üncü soruyla ilgili olması gereken sonuçların tümünü
(gerçeleşmesi muhtemel tüm seçenekleri içerecek şekilde örnek veriler olmalıdır)
elle yazarak göstermeniz yerinde olur diye düşünüyorum.

>> Sayfa2'deki sorunuz için:
-- AB8 hücresine (yardımcı alan olup, formülü liste boyunca kopyalayın)
Kod:
(1 satır)
-- AF3 hücresine (boş sonuç alıncaya kadar aşağı doğru kopyalayın)
Formülde kırmızı renklendirdiğim 19 sayısı veri alanının son satır numarasıdır.
Formüldeki &"_"& kısmını isteğinize göre silebilir veya çift tırnak arasına başka karakter yazabilirsiniz.
Kod:
(1 satır)
>> Sayfa1'deki sorunuzu tam olarak anlamadım sanırım.
Zaten Sayfa2'de dikey olan verileri Sayfa1'de yatay tabloya dönüştürmüşsünüz.
Tekrar dikey tabloya dönüştürmek için neden uğraştığınızı anlamadım, Bu liste zaten Sayfa2'de yok mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
28