Çözüldü Her Çalışma Sayfasında Kümülatif Toplam Alma

fledermaus

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
İngilizce
Merhaba,

Ekte paylaşmış olduğum çalışma kitabının her bir sayfasının R31 hücresine veri girişi yapılmakta ve yine her bir sayfanın AG 6 hücresinde bir önceki sayfanı verisine göre kümülatif toplam alınmak istenmektedir. Sayfa isimleri değişebilir yada yeni bir çalışma sayfası eklenebilir. AG hücresinde yukarıda bahsetmiş olduğum kümülatif toplamı alabilmek için nasıl bir formül yazmak gerekir.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarımla,

Ekli dosyalar

Çözüm
Merhabalar ,
Alternatif Çözüm,
1668707707896.webp
Kritik nokta "bir önceki sayfa" ifadesi ve muhtemelen kastınız solda yer alan sayfa.
Sayfa sıralaması değişince veya araya konuyla (işlemle) ilgisi olmayan bir sayfa eklendiğinde ne olacağı da meçhul.
Ayrı bir merak konusu da sayfa isimlendirmeleri ve yine muhtemelen gerçek belgenizdeki sayfa isimleri de örnek belgedekinden farklı.

Tavsiyem, gerçek belgenizin özel bilgi içermeyen bir kopyasını foruma eklemeniz yönünde olacak.

Kritik nokta "bir önceki sayfa" ifadesi ve muhtemelen kastınız solda yer alan sayfa.
Sayfa sıralaması değişince veya araya konuyla (işlemle) ilgisi olmayan bir sayfa eklendiğinde ne olacağı da meçhul.
Ayrı bir merak konusu da sayfa isimlendirmeleri ve yine muhtemelen gerçek belgenizdeki sayfa isimleri de örnek belgedekinden farklı.

Tavsiyem, gerçek belgenizin özel bilgi içermeyen bir kopyasını foruma eklemeniz yönünde olacak.

Hocam Merhaba,

Orjinal döküman ektedir.

*Kritik nokta "bir önceki sayfa" ifadesi ve muhtemelen kastınız solda yer alan sayfa.
Evet hocam soldan başlıyor.

*Sayfa sıralaması değişince veya araya konuyla (işlemle) ilgisi olmayan bir sayfa eklendiğinde ne olacağı da meçhul.
Bir önceki sayfa formatı hiçbir zaman değişmeyecek.

*Ayrı bir merak konusu da sayfa isimlendirmeleri ve yine muhtemelen gerçek belgenizdeki sayfa isimleri de örnek belgedekinden farklı.
Sayfa isimleri bir tarihe göre başına bir kod eklenerek veriliyor.

Saygılarımla,

Ekli dosyalar

@fledermaus

Sn. @Burhan.cesur çevrimiçi değil.

Yapacağınız işlemleri adım adım yazayım:
-- Kodları uygulayacağınız belgenizi açın,
-- Burhan Beyefendinin ilettiği belgeyi açın,
-- ALT+F11 ile VBA ekranını açın,

-- Sol taraftaki Project Explorer kısmından, Burhan Bey'in ilettiği belgeye ait ağaç yapısının solundaki + simgelerini tıkayarak
bu belgeye ait ThisWorkbook (BuÇalışmaKitabı) çift tıklayın,
-- Sağdaki kodların tümünü kopyalayın,

-- Soldaki Project Explorer kısmından bu kez kendi belgenize ait ağaç yapısının solundaki + simgelerini tıklayarak
kendi belgenize ait ThisWorkbook (BuÇalışmaKitabı) kısmına çift tıklayın
-- Kopyaladığınız kodları sağ taraftaki boş alana yapıştırın.

@fledermaus

Sn. @Burhan.cesur çevrimiçi değil.

Yapacağınız işlemleri adım adım yazayım:
-- Kodları uygulayacağınız belgenizi açın,
-- Burhan Beyefendinin ilettiği belgeyi açın,
-- ALT+F11 ile VBA ekranını açın,

-- Sol taraftaki Project Explorer kısmından, Burhan Bey'in ilettiği belgeye ait ağaç yapısının solundaki + simgelerini tıkayarak
bu belgeye ait ThisWorkbook (BuÇalışmaKitabı) çift tıklayın,
-- Sağdaki kodların tümünü kopyalayın,

-- Soldaki Project Explorer kısmından bu kez kendi belgenize ait ağaç yapısının solundaki + simgelerini tıklayarak
kendi belgenize ait ThisWorkbook (BuÇalışmaKitabı) kısmına çift tıklayın
-- Kopyaladığınız kodları sağ taraftaki boş alana yapıştırın.

Hocam Merhaba,

Sorunu kendim farkına vardım ve çözdüm. Yardımlarınız için teşekkürler.

Syg,

Konuyu başlatan
Site Üyesi
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Formül Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
6