Çözüldü Harici Çalışma Kitabından Veri Alma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

seckinbilgic

Normal Üye
Excel Versiyonu
Excel 2016
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
Türkçe
Merhaba

Belli bir klasörün içerisinde 0001_****.xlsm ---- 0500_*****.xlsm
isimli dosyalardan "kimlik" isimli worksheet'in içinden "C3" hücresini bularak TCkimlik numaralarının harici bir listesini hazırlamaya çalışıyorum.

VBA üzerinden bu dinamik veri çağırmayı nasıl yaparım? 500 dosyayı tek tek seçmeden mümkün mü?

Hocam akşam geç saatlere kadar mobil olacağım bakma ihtimalim kısa sürede yok ama benzer bir dosya eklemiştim bizim ExcelDepo'ya.
Alt Klasörlerden Veri Listeleme şu linkten açıklamayı bir okursanız, sanırım sizin de benzer bir şeye ihtiyacınız var.

Eğer açıklamadaki kısımlar talebiniz ile eşleşiyorsa, size dosyayı iletmeye çalışacağım incelemeniz için.
Keza siteden dosya indirilemiyor hemen.

Örnek dosyanızı göremedim ama anlatıklarınızdan anladığım kadarıyla aşağıdaki kodu yazdım. Çalıştırdığınızda sizden klasörü seçmenizi isteyecek. Sonrasında bu klasör içinde olan ve ismi başında 4 tane rakam olan excel dosyalarını sırayla açıp "kimlik" sayfası varmı diye bakacak. Bulursa C3 hücresindeki bilgiyi Sheet1' de alt alta gösterecek.
Programı her çalıştırdığınızda sheet1 temizliniyor, dikkat.

VBA:
İçeriği görüntülemek için giriş yapmalısınız
(55 satır)

Evet her dosya kendi numarasının bulunduğu alt klasörde

Ana klasörde kodu denediğimde tamamını deneyip sadece 2 tanesinin bilgisini seçti.

Lu177_tate\0541 ve 0337 nolu dosyaları nasıl seçti. :)

Seçkin bey, bir önceki mesajımda alt klasörlerin içini de tarayıp tüm excel dosyalarını bulan bir kod vermiştim. Dosyayı indirip incelerseniz daha çok işinizi görebilir. Sonrasında merak ettiğiniz detayların üzerinden geçeriz.

Ekli dosyalar

• 2019-11-09 08_08_25-Microsoft Excel - ÖZET1.webp
    2019-11-09 08_08_25-Microsoft Excel - ÖZET1.webp
    9.3 KB · Görüntüleme: 4
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Konuyu başlatan
Normal Üye
Durum
Çözüldü 
Forum
Excel Makro Soruları
Başlangıç tarihi
Son yanıt tarihi
Cevaplar
16