M

Çözüldü Başlıklar Haricinde Sadece Verileri Alma

mhezer

Site Üyesi
Excel Versiyonu
Excel 365
Excel Sürümü
64 Bit
Excel Dili
İngilizce
Merhaba Değerli Hocalarım,
Bir önceki aynı başlıklı konudaki yardımlarınız için teşekkür ediyorum. Bir önceki konuda bahsetmeyi unuttuğum ve Ekli resim dosyasında göründüğü gibi dosyalardan başlıklar haricinde sadece verileri almak ve her klasör ismini "ExcelDepo-DataBase.xlsx" dosyasında her bir satırdaki verinin "SANDIK NO" kolonuna yazmasını istiyorum.

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• başlık.webp
    başlık.webp
    10.2 KB · Görüntüleme: 4
  • ExcelDepo-DataBase.xlsm
    ExcelDepo-DataBase.xlsm
    536.7 KB · Görüntüleme: 3
  • 3293.xlsx
    3293.xlsx
    33.4 KB · Görüntüleme: 2
  • 3294.xlsx
    3294.xlsx
    31.1 KB · Görüntüleme: 2
  • 3295.xlsx
    3295.xlsx
    31.2 KB · Görüntüleme: 0
Hocam, desteğiniz için teşekkür ederim. Ancak, veriyi diğer sayfaların başlıkları ile birlikte alıyor.
Veriyi aldığım sayfadaki başlıkları almasın sadece veriyi sayfaya alsın istiyorum. Teşekkür ederim.

Ekli dosyalar

• Capture.webp
    Capture.webp
    18.2 KB · Görüntüleme: 3
Dünkü örneğini bozmadım öyle yapmıştın
alt satırı renkli yapıp boş bırakmıştın. bu günküler de öyle
oraya ne yazacağını bilemediğim için sonuç bu oldu

Merhaba, çözüm zaten tamam. Ben yine kayıt altında olması için Powerquery çözümünü de buraya bırakayım.

To view this content we will need your consent to set third party cookies.
For more detailed information, see our cookies page.

Belki Powerquery kullanıyorsunuz ve bilginiz vardır ama yine de bir açıklama ekliyorum.
Videoda gördüğünüz işlem sadece ilk dosya oluşturulurken yapılan bir işlem. Daha sonra bu ortak klasöre AYNI FORMATTA yeni dosyalar eklediğinizde ya da var olan dosya içeriklerinde değişiklik yaptığınızda , ana dosyada SADECE "veri yenile" yapmanız yeterli olacaktır. Bilginiz olsun,