Çözüldü Görev Yeri ve Unvanlara Göre Sıra Numarası Verme

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan teyadih
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
İlk sorunuz için iki sütun kullandım mecbur lakin formül çok uzun geldi. Farklı yöntemler bakmak lazım belkide...

Y sütununa yazılacak formül :
Kod:
You must log in to view content
(1 satır)

AB sütununa yazılacak formül :
Kod:
(1 satır)

Not : AB sütununa formülü yazdıktan sonra Ctrl+Shift+Enter tuşlarına aynı anda basınız.

Diğer sorularınıza sonradan bakacağım...

Ekli dosyayı inceleyiniz...

Ekli dosyalar

Merhabalar.
İyi düşünülmüş bir formül oluşturmuşsunuz Sayın @cakarem .. (y)
Formül, dizi formülüne dönüştürülmeden de sonuç alınabiliyor gibi görüyorum, yanılıyor muyum?

Tek önerim formüllerin alan daraltılarak uygulanması yönünde olacak.
Kod:
(1 satır)

Formül konusun da kendimi geliştirmeye devam ediyorum @Ömer BARAN hocam...
Formül, dizi formülüne dönüştürülmeden de sonuç alınabiliyor gibi görüyorum, yanılıyor muyum?
Bu konuda siz daha bilgilisiniz hocam. Sizden öğreneceğimiz çok konu var. Bu konuda bizi de aydınlatabilirseniz sevinirim hatta formülün çalışma mantığını açıklama yapmanız mükemmel bir kaynak oluşturacaktır.

-- Dosyayı ve içerisine yazdığınız açıklamalar olduğunu biraz hatırlıyorum ama,
isteğinizi sözel olarak bir kez daha açıklar mısınız?
-- Belgenizde 3'üncü soru için olması gereken sonuçlar hangileriydi acaba?

3.formülle ilgili tekrar bir çalışma yapıp örnek dosya göndereceğim sayın Baran.
Bu süreçte rica etsem aşağıdaki linkte açmış olduğum konudaki 3.soruya bakabilir misiniz? Örnek dosyada açıklamaları yapmıştım. 1.ve 2.soruları sayın cakarem cevaplamıştı.

Tekrar merhaba.
Yukarıdaki cevaplara göre, ilgili formüllerin uygulandığı ve sadece çözüm önerilmemiş sorunuzun kaldığı
yeni bir örnek belge yükleyerek, sorunuzu yeniler misiniz?
Böylece hem sütun adlarıyla ilgili karışıklık giderilmiş olur, hem de çözüm bekleyen sorunuzu yeniden açıklamış olursunuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...